14. ledna 2018 • 13:25

Bezchybný biatlonista Šlesingr byl v hromadném závodě osmý

Autor:
Biatlonista Michal Šlesingr byl díky bezchybné střelbě osmý v závodě s hromadným startem v Ruhpoldingu. Další český reprezentant Michal Krčmář obsadil šestnáctou příčku. Ondřej Moravec si závod pokazil třemi chybami při úvodní střelbě a skončil až osmadvacátý. Pošesté v sezoně vyhrál Nor Johannes Thingnes Bö, který musel na jedno trestné kolo.


Čtyřiatřicetiletý Šlesingr se celý závod pohyboval v popředí, od třetí střelecké položky se usadil v první desítce. V závěrečném běžeckém kole byl ve skupině, která bojovala o páté místo. Nakonec dospurtoval jako osmý, čímž zopakoval svůj výsledek ze středečního vytrvalostního závodu.

Šlesingr se rozhodl pro pomalejší střelbu, aby se vyhnul trestným kolům. "Ty nuly se dneska počítaj. Vsadil jsem na to, že tam pár vteřin ztratím, ale nakonec se trefím. Do desítky je to super výsledek," řekl Šlesingr České televizi. I trenér mužského týmu Michael Málek ocenil, že po pauze zaviněné bolavým kolenem a lehkou virózou v Ruhpoldingu dobře střílel a solidně běžel. "Tady ty závody ho zastihly v dobré pohodě," poznamenal.

Na umístění v první desítce, kde skončil v předchozích třech individuálních závodech v SP, tentokrát nedosáhl Krčmář. Srazila ho tři trestná kola. S výjimkou druhé položky vleže totiž pokaždé jednou minul. "Dobrej závod, ale těch jedniček bylo strašně moc. Na trati to ale bylo o hodně lepší než ve štafetě," řekl Krčmář.

Hned úvodní položka se stala osudnou druhému muži vytrvalostního závodu Moravcovi. Třikrát netrefil terč. "Tam byla chyba v poloze," vysvětlil. Odjížděl ze stadionu s více než minutovou ztrátou jako poslední. Pak už byl bezchybný, ale bez kontaktu s ostatními běžel pomalu a posunul se jen o dvě místa. "Absolutně jsem nebyl schopen minimálně dvě kola jet nějaké tempo, takže ten závod byl úplně ztracený," dodal.

Johannes Bö se vrátil na nejvyšší stupeň po čtyřech závodech, kdy sice byl na pódiu, ale výhra mu unikala. Nezastavila ho ani jedna chyba při závěrečné střelbě. Lídra seriálu Martina Fourcadea za sebou nechal o 4,5 sekundy. Francouzský suverén si situaci zkomplikoval dvěma chybami při první střelbě vestoje. V té chvíli se propadl až na 15. místo, ale skvělý běh a přesná muška ho znovu vynesly na stupně vítězů. Třetí skončil další Francouz Antonin Guigonnat, který navázal na stejné umístění z prosincového sprintu v Annecy.

Ve 14:40 je v Ruhpoldingu na programu hromadný závod žen, do kterého se vedle Veroniky Vítkové na poslední chvíli dostala i Eva Puskarčíková.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze