16. ledna 2018 • 12:05

Bývalá vítězka Šarapovová prožila vítězný návrat do Melbourne

Autor:
Bývalá šampionka Maria Šarapovová prožila vítězný návrat do Melbourne Parku. Prvním kolem Australian Open, kde loni chyběla kvůli trestu za doping, prošla za 78 minut bez problémů po výhře 6:1, 6:4 nad Němkou Tatjanou Mariaovou.


Třicetiletá ruská tenistka měla pozitivní dopingový test na meldonium právě po zápase na grandslamu v Melbourne. V lednu 2016 po čtvrtfinálové porážce se Serenou Williamsovou se jí na chvíli zhroutil tenisový svět: patnáct měsíců nesměla hrát.

Dnes v Melbourne nastoupila jako nenasazená hráčka poprvé od roku 2003 a cítila se dobře. Skvěle returnovala a soupeřku zničila 22 vítěznými údery. "Byla to dobrá příprava na další zápasy. Ty přijdou proti opravdu dobrým soupeřkám, to bude výzva, na kterou čekám," řekla Šarapovová, jež vyhrála Australian Open před deseti lety a trofejí z grandslamů má pět.

"Trochu jsem se chvěla, když jsem šla dneska na kurt," přiznala. K minulosti se už nechtěla na tiskové konferenci vracet. "Myslím jen dopředu. Motivací pro mě je, abych se z každého turnaje něco naučila a využila to na turnaji dalším," řekla.

V Melbourne Parku ji ve 2. kole čeká čtrnáctá nasazená Lotyška Anastasija Sevastovová. Šarapovová jí může vrátit vyřazení z loňského US Open (ve 4. kole), což byl pro bývalou světovou jedničku po trestu za doping první grandslam.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze