16. ledna 2018 • 20:17

Vítěznou sérii basketbalistů Nymburka v LM ukončil Besiktas

0
Série neporazitelnosti nymburských basketbalistů v základní skupině Ligy mistrů skončila v 11. kole na palubovce favorizovaného Besiktase Istanbul. Český šampion v Turecku prohrál 80:91 a v soutěži utrpěl první porážku po pěti zápasech.

Středočeši přitom vstoupili do utkání dobře a v první čtvrtině vedli až o osm bodů, nakonec ji pro sebe získali poměrem 29:24. Jenže ve druhém dějství Nymburk propadl především při doskocích, nastřílel pouhé čtyři koše a o poločase prohrával o 14 bodů.

Po pauze hosté zabrali a dokázali snížit na rozdíl čtyř bodů, ale Besiktas vzápětí uklidnily čtyři body Weemse, kterého při střele za tři body fauloval Peterka a domácí křídlo nařízenou šestku proměnilo. Poté už byl zápas zcela v režii istanbulského celku.

Besiktas se díky vítězství posunul v neúplné tabulce skupiny D na první místo. Nymburk je tři kola před koncem o bod druhý, po středečních zápasech ho však může přeskočit třetí Nanterre a dotáhnout se na něj může čtvrté Avellino.