17. ledna 2018 • 09:45

Wozniacká i Tsonga otočili zápasy proti mladším soupeřům

Autor:
Světová dvojka Caroline Wozniacká i finalista Australian Open z roku 2008 Jo-Wilfried Tsonga ve druhém kole v Melbourne obraceli rozhodující sety. Dánská tenistka prohrávala s Chorvatkou Janou Fettovou 1:5 a čelila dvěma mečbolům, patnáctý nasazený Francouz Tsonga dotahoval manko 2:5 proti nadějnému Kanaďanovi Denisi Shapovalovovi. Oba otočili sadu na 7:5. Wozniacká vyzdvihovala roli svých zkušeností, Tsonga klíč k vítězství viděl ve zlepšené hře.


Wozniacká byla většinu zápasu pod tlakem jednadvacetileté Chorvatky, které patří až 119. příčka ve světovém žebříčku. Po prohraném prvním setu 3:6 sice Dánka druhou sadu vyhrála, ale v té třetí znovu ztrácela. Chorvatka vedla 5:1 a 40:15 při svém podání. "Bylo to šílené, nevím, jak jsem se dostala zpátky do zápasu. Je to nepříjemná soupeřka. Neměla co ztratit a myslím, že si uvědomila, že vede 5:1, a trochu ubrala na rychlosti," řekla sedmadvacetiletá Dánka.

Ucítila šanci a snažila se dostat soupeřku pod tlak. Zápas se najednou začal otáčet v její prospěch. "Dneska rozhodly zkušenosti. Byla jsem tady mockrát a věděla jsem, jak se bude cítit, když bude stát proti mně a bude mít šanci vyhrát," líčila Wozniacká, která hraje v Melbourne pojedenácté. Jejím maximem na úvodním grandslamu sezony je semifinále z roku 2011. Její další soupeřkou bude Nizozemka Kiki Bertensová.

Dvaatřicetiletý Tsonga vrátil Shapovalovovi porážku ze druhého kola US Open. Znovu měl ale namále, osmnáctiletého Kanaďana porazil 3:6, 6:3, 1:6, 7:6 (7:4) a 7:5. Shapovalovovi nakonec nestačilo ani 60 vítězných úderů.

V pátém setu kanadský mladík vedl 5:2 a v osmém gamu podával na postup, ale o šanci na vítězství se sám připravil dvěma pokaženými bekhendy a dvojchybou. Tsonga vyhrál pět her za sebou a postoupil do třetího kola. "Jsem unavený, ale opravdu šťastný. Byl to velký boj. Není snadné hrát proti mladým puškám, hrají skvěle a jdou do všeho, takže je těžké se bránit. Fyzicky jsem trpěl, ale bojoval jsem dál," uvedl Tsonga po zápase.

Pochvaloval si herní zlepšení v koncovce. "Returnoval jsem, což jsem většinu zápasu nedělal. Na konci jsem returnoval dobře. V tom to bylo," dodal. Ve třetím kole se může utkat s domácím Nickem Kyrgiosem.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze