Tipsport liga: Brno jako první postoupilo, Jablonec - Liberec 1:1

0
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák

Fotbalisté Brna porazili gólem Martina Juhara lídra druhé slovenské ligy Skalicu 1:0. Zbrojovka bez ztráty bodu opanovala se třemi výhrami domácí skupinu C Tipsport ligy a jako první postoupila do Final Four zimního turnaje v příštím týdnu na pražském Vyšehradě.

Ve skupině B v pražských Horních Počernicích remizoval Jablonec v derby s Libercem 1:1 a v tabulce má na druhém místě stejně bodů jako vedoucí Hradec Králové, s nímž se o víkendu utká v přímém souboji o postup.

Oba góly dnešního utkání padly už v první půlhodině. Liberec poslal v šesté minutě do vedení obloučkem přes brankáře Matěj Pulkrab, za Jablonec srovnal Martin Doležal. Jeho gól potvrdil videorozhodčí, který dohlíží na vybrané zápasy Tipsport ligy.

Liberec testoval devatenáctiletého liberijského záložníka Oscara Dorleye, jenž naposledy působil v litevském klubu FK Trakai. "Jeho první zápas byl hodně slušný, byl jsem s ním spokojen," řekl pro klubový web nový liberecký trenér David Holoubek.

Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane

"Liberec se vrátil z tepla, takže možná opticky vypadali živěji. Začátek jsme neměli dobrý, pak jsme hru vyrovnali a v některých pasážích jsme byli i lepší. V druhé půli jsme měli asi větší šance. Uhráli jsme bod s těžkým soupeřem, na tuto fázi přípravy to bylo dobré utkání," doplnil nový jablonecký kouč Petr Rada.

Teplice pouze remizovaly s předposledním týmem druhé ligy Ústím na Labem 3:3 a to ještě daly vyrovnávací gól až v poslední minutě. Karviná naopak porazila druhý celek druhé ligy Třinec 1:0. Jihlava odehrála s dalším druholigovým týmem Českými Budějovicemi dva zápasy, v prvním zvítězila po obratu 4:2 a druhý skončil remízou 1:1.