17. ledna 2018 • 18:09

Plzeň si na úvod soustředění ve Španělsku připsala skalp Basileje

Fotbalisté Plzně si na úvod prvního ze dvou soustředění ve Španělsku připsali cenný skalp osmifinalisty Ligy mistrů Basileje, kterou po výborném výkonu porazili 2:1. Švýcarský šampion sice v poločase vedl 1:0, ale vedoucí celek české nejvyšší soutěže z mnoha šancí dokázal skóre obrátit. Ve 49. minutě srovnal z penalty Marek Bakoš a vítězný gól dal o chvíli později Aleš Čermák.

Zatímco obránce Marek Suchý vedl Basilej do zápasu tradičně jako kapitán a odehrál první poločas, druhý z českých reprezentantů v dresu švýcarského celku brankář Tomáš Vaclík v sestavě tentokrát scházel a nechytal.

Plzeň favorita od začátku až nečekaně výrazně přehrávala, mnohem víc držela míč, ale inkasovala jako první. V 17. minutě dorazil míč do sítě po brejku Kevin Bua.

Trenér Viktorie Pavel Vrba po přestávce s výjimkou brankáře Hrušky poslal na trávník zcela novou sestavu a jeho svěřenci stav rychle otočili. Nejprve jim radost zkazila tyč, ale ve 49. minutě už se dočkali vyrovnání, když po faulu na Pilaře proměnil penaltu střelou do středu branky Bakoš.

V 57. minutě lídr české ligy zakombinoval po pravé straně a rychlou akci zakončil přesně mířeným pokusem k zadní tyči Čermák. Další obrovskou šanci neproměnil Kopic a v závěru pak dvakrát podržel Plzeň gólman Hruška.

Viktoria tak v součtu s třemi zápasy v domácích podmínkách vyhrála i čtvrté utkání zimní přípravy. V sobotu Plzeň ve Španělsku nastoupí proti Salcburku.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>