17. ledna 2018 • 18:26

Walcott po 12 letech opustil Arsenal a přestoupil do Evertonu

Autor:
Útočník Theo Walcott po 12 letech opustil Arsenal a přestoupil do Evertonu, který za anglického fotbalistu podle BBC zaplatí přes 20 milionů liber (asi 574 milionů korun). V novém působišti podepsal smlouvu na tři a půl roku.


Walcott přišel do Arsenalu v šestnácti letech jako obrovský talent. Za londýnský tým celkem odehrál 397 soutěžních zápasů a vstřelil 108 gólů. V této sezoně však osmadvacetiletý útočník ztratil místo v základní sestavě "Kanonýrů" a zasáhl jen do šesti ligových duelů jako náhradník.

V Evertonu chce Walcott oživit kariéru a zabojovat o účast na letním mistrovství světa v Rusku. Odchovanec Southamptonu naposledy reprezentoval Anglii v listopadu 2016, celkem má v národním mužstvu na kontě 47 utkání a osm branek.

"Přišel čas, abych se s Arsenalem rozloučil a šel dál. Bylo to smutné, ale zároveň vzrušující. Jsem velmi ambiciózní a přišel jsem do Evertonu, abych ho posunul na další úroveň. Cítím, že jsem na správné adrese," řekl Walcott pro web liverpoolského klubu.

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze