18. ledna 2018 • 11:42

Kerberová svede s Šarapovovou duel bývalých šampionek a třicátnic

Autor:
Souboj bývalých světových jedniček a grandslamových šampionek Angelique Kerberové a Marie Šarapovové bude magnetem zápasů třetího kola Australian Open. Německá tenistka letos ještě neprohrála a ruská hvězda hraje v Melbourne poprvé od uplynutí trestu za pozitivní dopingový test, který měla právě zde.


Předloňská vítězka Australian Open Kerberová porazila ve druhém kole v den svých třicátých narozenin Chorvatku Donnu Vekičovou 6:4 a 6:1. Šarapovová, královna turnaje z roku 2008, si poradila s Lotyškou Anastasijí Sevastovovou 6:1 a 7:6.

"Je úžasné, jak ten čas letí. A je krásné vyhrát na své narozeniny," řekla Kerberová a vyslechla si oslavnou serenádu. "Stárnu a ráno jsem si říkala, že dvojka je fuč. Jinak se ale cítím stejně jako včera, mladá. Jsem zdravá a tenis mě baví," řekla.

Po loňském zoufalém roce především znovu dobře hraje. Vyměnila trenéra, nově ji vede Belgičan Wim Fissette a letos ještě nepoznala hořkost porážky. Vyhrála čtyři dvouhry na Hopmanově poháru, dalších pět cestou za titulem v Sydney a nyní dva v Melbourne. "Chci tuhle sérii ještě natáhnout," uvedla Kerberová.

Souboj se Šarapovovou bude velkým testem. Obě se střetly poprvé v roce 2012 právě ve třetím kole Australian Open. Celkovou bilanci vede Ruska 4:3, ale poslední dva zápasy vyhrála Němka. "Musím hrát co nejlépe a soustředím se hlavně na sebe. Musím hrát od první výměny svůj tenis," plánuje Kerberová.

Šarapovová oplatila Sevastovové porážku z loňského US Open a vyhlásila, že je na střet s Kerberovou nachystána. "Jsem ve třetím kole a můžu se usmívat, zasloužím si to. Vyhlížím zápasy jako bude ten s Kerberovou, protože chci hrát s bývalými grandslamovými vítězkami a vidět, jak na tom jsem," řekla Ruska.

Třicetiletá Šarapovová hraje Australian Open po roční pauze. V lednu 2016 měla po čtvrtfinálové porážce se Serenou Williamsovou z USA právě v Melbourne dopingový nález na meldonium a patnáct měsíců nesměla hrát.

"Miluju Austrálii a léto. Loni jsem turnaj sledovala smutná s kapesníčky. Teď mám dojem, že jsem se přenesla do televize a zase se našla, jak hraju v Areně Roda Lavera. Mám hodně důvodů být spokojená," řekla Šarapovová.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze