19. ledna 2018 • 07:47

Svitolinová poprvé na Australian Open překročila třetí kolo

Autor:
Nejpovedenější Australian Open v životě prožívá Ukrajinka Elina Svitolinová. Turnajová čtyřka, která patří mezi favoritky na titul, ve své čtvrtině pavouka zůstala jako poslední nasazená hráčka. V duelu o čtvrtfinále ji vyzve Češka Denisa Allertová, která včetně kvalifikace vyhrála letos v Melbourne už šest zápasů bez ztráty setu.


Svitolinová naopak musel ve druhém kole otáčet nepříznivý stav 0:1 na sety proti jiné Češce Kateřině Siniakové. Dnes porazila hladce dvakrát 6:2 mladičkou krajanku Martu Kosťukovou. "Je to pro mě velmi výjimečné. Vždycky jsem strašně ráda jezdila do Austrálie, ale nikdy jsem se nedostala přes třetí kolo. Bylo to smutné, protože jsem hrála s Ukrajinkou, a vždycky je těžké hrát s někým z vaší země. Ale jsem šťastná, že v tomhle turnaji stále žiju," řekla po postupu Svitolinová. Na všech ostatních grandslamech se už do osmifinále podívala. Jejím maximem na největších turnajích jsou dvě čtvrtfinále Roland Garros.

Ačkoliv Kosťukovou porazila za necelou hodinu, měla pro patnáctiletou krajanku jen slova chvály. "Je to velká bojovnice, bojovala až do konce. Má skvělou budoucnost a ještě o ní hodně uslyšíme," řekla Svitolinová.

Do role spolufavoritky ji postavilo také vítězství na turnaji v Brisbane. V její čtvrtině pavouka už navíc nezbyla jiná nasazená hráčka, takže by měla mít umetenou cestičku až do semifinále. "Je těžké být nasazená, protože všichni proti vám hrají uvolněně a musíte být připravena na těžké zápasy od začátku turnaje," uvedla Svitolinová. Patří mezi pětici tenistek, které mají šanci dostat se po Australian Open na post světové jedničky.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze