19. ledna 2018 • 09:49

Dimitrov přes 15 dvojchyb oplatil Rulbjovovi porážku z US Open

Autor:
Třetí nasazený Grigor Dimitrov sice udělal v duelu s Andrejem Rubljovem patnáct dvojchyb, přesto po výhře 6:3, 4:6 a dvakrát 6:4 postoupil do osmifinále Australian Open. Ruskému tenistovi oplatil porážku ze druhého kola US Open a udržel šanci na zopakování loňského semifinále.


Bulharský tenista, který bývá mimo jiné díky jednoručnému bekhendu přirovnáván k Rogeru Federerovi, vlastními chybami umožnil Rubljovovi vyrovnání na 1:1 na sety. Ve třetí sadě měl dokonce ruský tenista jako první výhodu brejku. Dimitrov se ale zlepšil, třetí sadu otočil ve svůj prospěch a ve čtvrté rozhodl brejkem v deváté hře.

Při podání do zápasu však odvracel brejkbol. "Tohle jsou pro mě ty nejdůležitější zápasy, když některé věci nefungují a já dokážu najít cestu. On je dobrý hráč. Porazil mě na US Open, takže jsem věděl, co mám očekávat a co musím dělat," vyprávěl po zápase Dimitrov.

Dnešní utkání pro něj bylo přece jen snazší než první kolo proti Američanovi ze druhé stovky světového žebříčku Mackenzie McDonaldovi, v jehož čtvrtém setu dostal kanára a vyhrál až 8:6 v rozhodující páté sadě. Dimitrov se dokázal vypořádat s velkým horkem. "To vedro mě dneska vůbec neděsilo, je to v pohodě. Potřeboval jsem jen zůstat klidný a vyrovnaný, jít s proudem," dodal Dimitrov.

V dalším zápase ho čeká vítěz duelu mezi domácím Nickem Kyrgiosem a Francouem Jo-Wilfriedem Tsongou.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze