19. ledna 2018 • 12:47

Skikrosařka se slalomářkou si první vyzvedly olympijské oblečení

Autor:
Slalomářka Martina Dubovská, skikrosařka Nikol Kučerová a sáňkaři si jako první vyzvedli kolekci oblečení pro olympijské hry v Pchjongčchangu. Z Michnova paláce v Praze si každý odvážel napěchovanou tašku.


"Tady si to užijte a na olympiádě předveďte maximální výkony a pak řekněte, že to bylo dobrý, skvělý," nabádal sportovce šéf české výpravy Martin Doktor.

Každý reprezentant dostane plnou tašku věcí se jménem, které má i na hodinkách. Pro muže je připraveno celkem 31 položek, ženy mají navíc bílou čelenku. Mezi věcmi najdou například i devět párů ponožek, dvoje podkolenky a funkční prádlo.

Výrazná je oboustranná péřová bunda se zlatou podšívkou inspirovanou snowboardcrossařkou Evou Samkovou, která po zisku zlata v Soči bundu otočila. Čepice "Raškovka" je zase podobná té, v níž závodil skokan na lyžích Jiří Raška a v roce 1968 v ní získal v Grenoblu první českou zlatou medaili ze zimní olympiády. A motivem kolekce je také číslovka 100 připomínající sté výročí založení republiky.

V momentu převzetí oblečení se ze sportovců stávají olympionici. "Říkám si, tak já tam jako opravdu jedu, dobrý!" přikývla Kučerová, jež byla čtyřiadvacátá před čtyřmi lety v Soči. Ale dodala: "Dokud nesedím v letadle a neletím, tak se nechci těšit. V našem sportu se může stát cokoli."

Zkoušení si sportovkyně užily. "Měnila jsem pár kousků za menší, protože bunda byla větší, ale jinak super," přiznala Kučerová poté, co vyšla s taškou a oblečená v soupravě v převažujících modro-bílých barvách. "Strašně se mi líbí teplákovka. Všechno, co jsme s Martinou v kabince probíraly, je dobré," chválila.

"Je to super," culila se slalomářka Dubovská a slastné pocity zažívala sáňkařka Tereza Nosková, i když přišla o berlích se sádrou na kotníku. "Do tepláků jsem se dostala, mají rozepínání až nahoru. Fasuju poprvé a je to krásný," zářila Nosková a doufala, že příští týden sádru sundá a zvládne s ortézou závodit.

Popáté v historii vytvořila olympijskou kolekci firma Alpine Pro a poprvé se na jejím vzniku přímo podíleli i sportovci. "Je o něco dál než ta do Soči. Funkční věci jsou dovychytanější a je to domyšlený," hodnotila Kučerová. Oblečení pomáhali dotvářet skifař Ondřej Synek, běžkyně Kateřina Neumannové a skikrosař Tomáš Kraus.

Při vstupu do Michnova paláce, který patří České obci sokolské, vítá sportovce obří fotka prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. V odpočinkové místnosti je fotka Rašky a při čekání na oblečení si můžou zahrát ve stolním hokeji "Turnaj století". V prvním utkání porazil Doktor těsně Raškova vnuka Jana Mazocha.

Celkem si kolekci vyzvedne 85 sportovců a 104 členů doprovodu, které ve čtvrtek večer schválilo plénum ČOV. Nebudou mezi nimi chybět hlavní medailové naděje snowboardistka Ester Ledecká nebo rychlobruslařka Martina Sáblíková.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 15. kola Fortuna ligy »

16. kolo Fortuna ligy:

Liberec - Plzeň (pá 23.11., 18:00), Dukla - Teplice (pá 23.11., 18:00), Karviná - Slavia (so 24.11., 14:00), Baník Ostrava - Slovácko (so 24.11., 17:00), Zlín - Opava (so 24.11., 17:00), Bohemians - Příbram (so 24.11., 17:00), Olomouc - Ml. Boleslav (ne 25.11., 15:00), Sparta - Jablonec (ne 25.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze