19. ledna 2018 • 15:42

Jediný český účastník Kožíšek se nekvalifikoval do MS v letech

Mistrovství světa v letech na lyžích v Oberstdorfu bude bez české účasti. Jediný český reprezentant Čestmír Kožíšek pokazil dnešní kvalifikaci a do dvoudenního závodu se nedostal.

Šestadvacetiletému Kožíškovi kvalifikační pokus nevyšel. Jilemnický rodák, jenž má z předloňského Vikersundu osobní rekord 226 m, dnes předvedl pouze 124 metrů a obsadil 43. místo. Do čtyřkolového závodu se kvalifikovalo 40 letců.

Kožíšek nedokázal navázat na minulý víkend, kdy v generálce na MS obsadil 13. místo na Kulmu, což je nejlepší výsledek českých skokanů v sezoně. Zbylí čeští reprezentanti do Oberstdorfu necestovali a připravují se na olympijské hry. Češi tedy neobsadí ani nedělní závod družstev.

Kvalifikaci, jež se měla původně skákat ve čtvrtek a na dnešek byla přeložena kvůli silnému větru, vyhrál v rekordu můstku 238,5 m Nor Daniel Andre Tande.

První dvě kola mistrovského závodu se skáčou ještě dnes.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H