19. ledna 2018 • 16:26

Sáblíková se kvůli místu na MS představí ve SP i na trati 1500 m

Autor:
Rychlobruslařka Martina Sáblíková se oproti původním plánům představí na Světovém poháru v Erfurtu i v sobotním závodě na 1500 metrů. Trojnásobná olympijská vítězka se chtěla soustředit na nedělní start na 3000 metrů, ale nakonec se s trenérem Petrem Novákem rozhodli, že se pokusí vybojovat pro Českou republiku druhé účastnické místo na březnovém mistrovství světa ve víceboji v Amsterodamu.


Česko má pro závěrečnou akci sezony momentálně jisté jedno místo, v Nizozemsku by však v ideálním případě mohly startovat Sáblíková a Nikola Zdráhalová. Novák se k tomuto kroku rozhodl i přesto, že start na MS bude tým řešit až po olympijských hrách v Pchjongčchangu a je možné, že nakonec o účast ani nebude stát. "Pokud se ale rozhodneme po olympiádě v sezoně pokračovat, chceme mít možnost tam startovat," řekl Novák.

Třicetiletá Sáblíková měla v průběhu sezony problémy se zády a vynechala lednové mistrovství Evropy. Přestože její stav není ani nyní stoprocentní, Novák věří, že dva starty ve dvou dnech nepřinesou komplikace.

"I když trénujeme, tak trénujeme naplno. S Martinou to pojmeme jako měřený trénink. Stejně bychom na čas něco jeli," podotkl Novák. Podle něj si Sáblíková potřebuje před olympiádou vyzkoušet závodní tempo. "Myslím si, že se nic podstatného nestane a Martina v Erfurtu jen potvrdí, že má výkonnost a musí s ní počítat na medaile," dodal Novák.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze