19. ledna 2018 • 18:57

Dálkařský rekordman Bayer vzdal pokus o návrat a končí

Autor:
Evropský halový rekordman ve skoku do dálky Němec Sebastian Bayer ukončil v 31 letech kariéru. Mistr Evropy z roku 2012 a dvojnásobný vítěz kontinentálního šampionátu v hale (2009 a 2011) se snažil o návrat po dlouhodobých zdravotních problémech. Jeho motivací bylo srpnové mistrovství Evropy na domácí půdě v Berlíně, další potíže s pravým kolenem ho však donutily skončit.


"Věděl jsem, že to bude hodně kamenitá cesta a budu potřebovat velkou dávku štěstí, abych si ještě splnil svůj poslední sportovní cíl. Nechtěl jsem to vzdát a dal do toho všechno," uvedl Bayer ke svému marnému snažení o comeback. Pátý dálkař z olympijských her v Londýně má v plánu stát se trenérem.

Životní skok se mu povedl na halovém ME v roce 2009 v Turíně, kde zvítězil výkonem 871 cm. V historických tabulkách mu patří druhé místo za legendárním Američanem Carlem Lewisem (879).

Témata:  Bayer, kariéra, atletika, Sport
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze