19. ledna 2018 • 21:52

Hlasy trenérů po utkání 41. kola extraligy Jihlava - Sparta

0
Hlasy trenérů po utkání 41. kola hokejové extraligy HC Dukla Jihlava - HC Sparta Praha:

Petr Vlk (Jihlava): "Utkání od začátku z naší strany nebylo špatné. Bohužel jsme v úvodní části jsme doplatili na tři nepokryté chlapy v předbrankovém prostoru. Sice na nich jsme, ale nepokryjeme jim hokejku. Jinak si myslím, že úvodní třetina z naší strany, co se pohybu týče a kombinace, nebyla špatná, ale ty tři inkasované branky se nesly celým utkáním. Kluci i přesto, že jsme prohrávali 0:3 a pak i 0:4, tak pořád chtěli. Dvě vstřelené branky nás trochu nastartovaly, ale paradoxně nás zase zbrzdily fauly, které soupeře nebolí, akorát jdeme ven. To bylo špatně. Ve chvíli, kdy jsme mohli tlačit, tak jsme hráli ve čtyřech. To soupeři také pomohlo."

Jaroslav Nedvěd (Sparta): "Podařil se nám vstup do zápasu tak, jak jsme plánovali. Podařilo se nám dát rychlé góly, tím jsme se dostali do pohody a první třetinu jsme kontrolovali. V druhé třetině jsem přidali čtvrtý gól a hodně dlouho se nám nestalo, abychom vedli takovým rozdílem. Hráči se dostali do takové přehnané euforie, vypadli ze svých rolí a začali se pohybovat všude a nikde. Dovolili jsme tím Jihlavě nastartovat comeback, proto jsme si tam vzali i oddechový čas. Potřebovali jsme kluky vrátit zpátky na zem. Myslím, že si to všichni uvědomili a začali jsme opět hrát poctivěji dozadu. Jihlava byla asi víc na puku, ale my už byli tam, kde jsme potřebovali být. Nedovolili jsme už soupeři skórovat."