19. ledna 2018 • 22:42

Darida si poprvé po zranění kolena opět zahrál za Herthu

0
Záložník Vladimír Darida nastoupil poprvé od říjnového zranění kolena a následné operaci na pár minut za Herthu, která dnes v německé fotbalové lize remizovala s Dortmundem 1:1. Jedenáctý tým tabulky poslal do vedení po přestávce Davie Selke, favorizované Borussii zařídil alespoň bodů v 71. minutě Šindži Kagawa.

Darida, který si poranil koleno 14. října v utkání proti Schalke, se dostal do hry v 84. minutě místo Salomona Kaloua. V nastaveném čase obdržel žlutou kartu za faul na Juliana Weigla. Hertha neprohrála doma s Dortmundem počtvrté za sebou.

V nominaci hostů na zápas chyběl podruhé za sebou hvězdný útočník Pierre-Emerick Aubameyang, který usiluje o přestup, a Dortmund bez něj stejně jako v neděli proti Wolfsburgu uhrál jen remízu. "Nejde o trest, je to sportovní rozhodnutí," řekl k vyřazení gabonského kanonýra z týmu sportovní ředitel Borussie Michael Zorc.

Aubameyang je s 13 góly druhým nejlepším střelcem bundesligy. Spekuluje se o tom, že by mohl odejít do Arsenalu.