20. ledna 2018 • 09:18

Zvereva v Melbourne nečekaně vyřadil Korejec Čong Hjon

Čtvrtý nasazený Alexander Zverev vypadl na Australian Open už v 3. kole. Dvacetiletého německého tenistu vyřadil Korejec Čong Hjon po setech 5:7, 7:6, 2:6, 6:3, 6:0 za tři hodiny a 22 minut.

Zverevovi se dál nedaří prosadit na grandslamových turnajích, na kterých se ještě nedostal do čtvrtfinále. V Melbourne je třetí kolo jeho vyrovnaným maximem, nejdále se probojoval loni na trávě ve Wimbledonu, kde došel o kolo dál.

Německý talent vedl 2:1 na sety, ale ve čtvrté sadě si stěžoval na šero, i když bylo v Austrálii teprve šest hodin večer. "Nic nevidím," říkal rozhodčímu. Světla byla rozsvícena, ale Zvereva jejich záře nezachránila a v pátém setu dostal "kanára". Během poslední sady rozmlátil vzteky raketu a od sudího dostal varování.

"Byl to těžký zápas, ale snažil jsem se bojovat na sto procent," řekl na dvorci jednadvacetiletý Čong Hjon, kterému patří 58. místo ve světovém žebříčku. Na Australian Open přešel přes oba bratry Zverevovy, v prvním kole mu zápas vzdal starší Mischa. V dalším kole může hrát se Srbem Novakem Djokovičem.

Korejec o sobě dal vědět na konci minulé sezony. V Miláně vyhrál premiérový ročník tenisového Turnaje mistrů do 21 let Next Gen Finals.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>