20. ledna 2018 • 16:14

Lyžařka Smutná doběhla třetí v La Diagonele

0
Česká lyžařka Kateřina Smutná skončila třetí v dálkovém běhu La Diagonela ve Švýcarsku. Na trati dlouhé 65 kilometrů zaostala o 53 sekund za vítěznou Švédkou Brittou Johanssonovou-Norgrenovou, která si upevnila vedení v seriálu Ski Classics. Smutná se posunula na průběžné druhé místo.

Smutná si vynahradila zklamání z předchozího Kaiser Maximilian Laufu, kde jí nejely lyže a obsadila šesté místo se ztrátou téměř šesti minut na Johanssonovou-Norgrenovou.

"Myslím, že Katka si musela spravit chuť po posledním závodě," uvedl v tiskové zprávě Lukáš Bauer, za jehož tým Smutná závodí. Medailista z mistrovství světa a olympijských her měl radost i z druhého místa Rusa Ilji Černousova, který nestačil jen na lídra seriálu Nora Torda Asleho Gjerdalena. "Pro náš tým je to další velký milník. Mít na stupních dva závodníky, to je bomba," uvedl Bauer.

Nejlepším českým mužem v cíli byl na 16. místě čtyřiačtyřicetiletý Stanislav Řezáč.