21. ledna 2018 • 11:55

U fotbalistů Hamburku střídá trenér Hollerbach odvolaného Gisdola

Autor:
U fotbalistů Hamburku skončil trenér Markus Gisdol. Vedení severoněmeckého klubu odvolalo osmačtyřicetiletého kouče po sobotní porážce 0:2 s Kolínem nad Rýnem, jež byla pro HSV čtvrtá za sebou. Novým koučem bude podle Sport Bildu bývalý dlouholetý hráč Hamburku Bernd Hollerbach, jenž se dohodl na smlouvě do června 2019 a povede už pondělní trénink.


Gisdol vydržel na lavičce Hamburku zhruba půldruhého roku. Koncem září 2016 nahradil Bruna Labbadiu a v závěrečném kole minulé sezony na poslední chvíli odvrátil baráž o setrvání v nejvyšší soutěži.

Boje o udržení hrozí HSV i letos, protože tradiční bundesligový klub je v tabulce předposlední s náskokem tří bodů právě na Kolín nad Rýnem a s odstupem pěti bodů na automatickou záchranu.

Gisdolův nástupce a vrstevník Hollerbach hrál za Hamburk v letech 1996-2004. V bundeslize dosud netrénoval, naposledy působil ve třetí lize v rodném Würzburgu.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze