22. ledna 2018 • 03:03

Froomea by měl tým suspendovat, míní šéf UCI

Autor:
Podle předsedy Mezinárodní cyklistické unie Davida Lappartienta by měl elitní tým Sky pozastavit činnost své hvězdě Chrisu Froomeovi, dokud nebude vyšetřen jeho dopingový případ z loňské Vuelty. Slavný Brit při triumfu na zářijové Grand Tour překročil povolený limit léku na astma, který smí užívat se zvláštním povolením, a hrozí mu, že o vítězství na Vueltě přijde. Porušení pravidel čtyřnásobný šampion Tour de France popírá.


"Sky by měl Froomea suspendovat," řekl Lappartient francouzskému listu Le Telegramme. "Já do toho ale nemám co mluvit. Každopádně bez ohledu na to, zda je vinen, bylo by to pro všechny jednodušší. Je na (manažerovi týmu Davu) Brailsfordovi, aby přijal odpovědnost. Navíc bych řekl, že si to ostatní jezdci přejí," uvedl francouzský funkcionář.

V minulém týdnu vyzval Froomea k tomu, aby se sám stáhl ze závodů, jeho francouzský rival Romain Bardet. Lappartient se domnívá, že případ se může táhnout dlouho. "Bude to vleklá právní bitva. Může to trvat nejméně rok," prohlásil.

ura gpa

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze