22. ledna 2018 • 08:27

Zdravý Berdych hraje uvolněně a tenis si zase užívá

Autor:

S poměrem setů 12:2 prolétl tenista Tomáš Berdych prvním týdnem Australian Open. Na úvodním grandslamu sezony profituje z uzdraveného těla a už posedmé je v Melbourne ve čtvrtfinále."Jsem zdravý, nic mě neomezuje a to je ten rozdíl. Hraju uvolněně, jsem ve formě a tenis si užívám," vysvětlil Berdych na tiskové konferenci po osmifinálové výhře nad Italem Fabiem Fogninim, proč je u "protinožců" v dobrém rozpoložení.

Dvaatřicetiletý tenista působí po minulé sezoně ovlivněné bolestí zad jako znovuzrozený. V Austrálii už to před Fogninim pocítili domácí talent Alexe De Minaur, Španěl Guillermo García-López a Argentinec Juan Martín del Potro.

"Loni jsem hrál jen měsíc dobře, což bylo otravné. Nebylo to příjemné období," vzpomínal Berdych na rok 2017. Hrál sice semifinále Wimbledonu, ale kvůli problémům s bedry vypadl brzy na French Open i US Open a v žebříčku klesl na 20. místo.

Minulou sezonu ukončil předčasně, naposledy hrál začátkem října. "Měl jsem čas se uzdravit, připravit se. Jindy jsem měl na trénink dva týdny, teď dva měsíce, což mi hodně pomohlo a teď se to vyplácí," pochvaloval si svěřenec kouče Martina Štěpánka. "Čas na dvorci si užívám a jsem přesvědčený, že s tím přijdou výsledky."

Vítěz třinácti turnajů na okruhu ATP už patří ke starší generaci. Dvojnásobný šampion Davisova poháru ale neplánuje odchod ze scény. "Když budu zdravý, jsem pořád konkurenceschopný, což si stoprocentně potvrzuju," řekl.

Pokud vydrží fit, bude hrát, co nejdéle to půjde. Nestanovil si cíl, jestli skončí za rok dva nebo až něco vyhraje, třeba chybějící grandslamový vavřín. "Tak to nemám. Až se jednoho dne vzbudím a řeknu si, že je čas, tak to přijde," prohlásil.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze