23. ledna 2018 • 09:43

Edmund je šestým Britem v semifinále grandslamu, Murray jásal

Autor:
Kyle Edmund jako šestý Brit v open éře tenisu postoupil do semifinále grandslamu. Na Australian Open se postaral o překvapení, když ve čtyřech setech vyřadil turnajovou trojku Grigora Dimitrova. Jeho úspěch ocenil i zraněný Andy Murray, který se zotavuje z operace kyčle.


Třiadvacetiletý jihoafrický rodák Edmund při vítězství 6:4, 3:6, 6:3 a 6:4 zaznamenal 46 vítězných úderů, nebezpečný byl hlavně z forhendu. Na rozdíl od Dimitrova vůbec neprojevoval nervozitu. Na proměněný mečbol si musel počkat, protože až Jestřábí oko potvrdilo, že Dimitrovův bekhend skončil v autu.

"Je to skvělý pocit, jsem šťastný," radoval se svěřenec švédského trenéra Fredrika Rosengrena, někdejšího kouče švédského tenisty Robina Söderlinga.

Edmund byl při absenci pětinásobného finalisty Australian Open Murrayho jediným britským zástupcem v pavouku mužské dvouhry. Už nyní došel nečekaně daleko, což Murray ocenil na svém twitteru výmluvným "Wow!"

Najednou se i Edmund dostává do centra pozornosti. "Už vím, jak se cítil Andy Murray posledních osm let nebo bůhvíjak dlouho," poznamenal. Pokud by postoupil až do finále, předstihl by Murrayho ve světovém žebříčku. Poprvé od roku 2006 by tak Británie měla jinou mužskou jedničku. K tomu by ale Edmund musel ještě porazit vítěze zápasu mezi Rafaelem Nadalem a Marinem Čiličem.

Dimitrov nenavázal na výborný výkon ze zápasu s domácím Nickem Kyrgiosem a nesplnil roli velkého favorita. "Dnes byl jeden z těch dnů, kdy jsem prostě nemohl najít správnou cestu," řekl šestadvacetiletý Bulhar, který v Melbourne neobhájil loňské semifinále.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze