23. ledna 2018 • 14:23

Obří slalom v Itálii vyhrála Rebensburgová, Shiffrinová nedojela

0
Německá lyžařka Viktoria Rebensburgová vyhrála obří slalom Světového poháru v Kronplatzu a dostala se do čela průběžného hodnocení disciplíny. Dosud vedoucí Američanka Mikaela Shiffrinová po chybě nedokončila první kolo, přesto dál suverénně kraluje celkovému pořadí SP. Rebensburgová zvítězila o tři setiny sekundy před Norkou Ragnhild Mowinckelovou, třetí skončila domácí Italka Federica Brignoneová.

Česká sjezdařka Kateřina Pauláthová obsadila 41. místo, k postupu do finálové třicítky jí chyběla rovná sekunda.

Olympijská vítězka z roku 2010 Rebensburgová, která v předchozích dvou týdnech v SP kvůli nemoci chyběla, si v Itálii připsala třetí triumf v sezoně. Celkově vyhrála pošestnácté, z toho počtrnácté kralovala ve své parádní disciplíně. V SP se posunula na druhé místo za Shiffrinovou, která však má v čele propastný náskok 843 bodů.

Po úvodním kole byla osmadvacetiletá Němka třetí, ale na vedoucí Mowinckelovou ztrácela jen devět setin. Norka sice vedení těsně neudržela, i druhým místem ale vylepšila své pohárové maximum, kterým dosud byla třetí pozice z prosincového super-G ve Val d'Isere.

Před olympijskými hrami v Pchjongčchangu budou lyžařky závodit v obřím slalomu ještě 27. ledna v Lenzerheide.