23. ledna 2018 • 16:57

Olomouc a Jihlava dostaly pokuty za chování fanoušků

Autor:
Disciplinární komise hokejové extraligy potrestala pokutami kluby Olomouce a Jihlavy za opakované vulgární skandování fanoušků na adresu soupeře, hráčů či rozhodčích. Olomouc zaplatí 10 tisíc korun, Jihlava byla potrestána poloviční částkou, ale dalších pět tisíc korun ji bude stát vhazování mincí na ledovou plochu.


Fanoušci Olomouce se nevyvarovali urážlivých výroků v nedělním duelu 42. kola proti Plzni. Podle vyjádření předsedy disciplinární komise Karla Holého se jednalo o třetí takové provinění v sezoně, proto sankce vyšplhala na 10 tisíc korun.

U stanovení pokuty pro Jihlavu při rovněž třetím prohřešku příznivců v ročníku přihlédl Holý k nižší četnosti vulgarit. Varoval ale před vhazováním předmětů na led. "Vzhledem ke špatné viditelnosti mincí a důsledkům případného najetí na ně je takové jednání pro hráče a rozhodčí zvlášť nebezpečné," uvedl Holý.

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze