23. ledna 2018 • 20:52

Nymburk zdolal Avellino a v Lize mistrů už má jistý postup

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Basketbalisté Nymburka postoupí do play off Ligy mistrů. Po dnešní domácí výhře 81:77 nad Avellinem mají dvě kola před koncem základní části jistotu, že neskončí hůře než na třetím místě v základní skupině D.

Po šesté výhře z posledních sedmi zápasů mají čeští šampioni stále dobrou šanci i na lepší umístění, které by znamenalo výhodnější pozici pro osmifinále. Momentálně Nymburk neúplnou tabulku vede o bod před Besiktasem Istanbul a o dva před Nanterre, oba konkurenti ale mají zápas k dobru.

Nymburk postoupil do play off i v minulé premiérové sezoně Ligy mistrů. Tehdy byl ve skupině třetí a následně hned v 1. kole těsně podlehl Sassari.

Český šampion v úvodu potvrzoval velmi dobrou formu a vypracoval si vedení až o 18 bodů. Skvěle hráli zejména rozehrávač Eugene Lawrence a pivot Petr Benda, který dokázal eliminovat i ukrajinského pivota se zkušenostmi z NBA Kyryla Fesenka.

Jenže v závěru poločasu postihl domácí velký výpadek. Nedařila se jim střelba, hráče rozhodily výroky sudích a Avellino se šňůrou 16:2 vrátilo do zápasu. Především se rozstřílel Thomas Scrubb, který si 24 body vylepšil osobní maximum v soutěži o deset bodů.

Když už se zdálo, že se Italové dostanou ve skóre před Nymburk, zaúřadoval Kendrick Ray, který se stal hrdinou třetí čtvrtiny. Dával důležité koše, doskakoval i dobře pracoval v obraně a především jeho zásluhou si Nymburk znovu vypracoval dvouciferné vedení.

Hosté se nevzdali a tři minuty před koncem prohrávali jen o bod, pak ale znovu Ray v útoku doskočil míč a košem spoluhráče uklidnil. Vzápětí ho napodobil Benda. V poslední minutě pak Ray předvedl i důležitý zisk a proměnil trestné hody a Nymburk už postupovou výhru udržel. Ray dokončil zápas s 24 body a 11 doskoky.

Nymburk - Avellino 81:77 (28:16, 44:40, 66:56)
Nejvíce bodů: Ray 24, Benda 14, Hruban 9 - Scrubb 24, Filloy 12, Rich 11, Leunen 10.

Zielona Góra - Ostende 98:68.