24. ledna 2018 • 12:00

Čong Hjon je prvním Korejcem v semifinále grandslamu

Autor:
Čong Hjon se stal prvním Korejcem, který postoupil do semifinále grandslamového turnaje. Jednadvacetiletý tenista si to v koncovce čtvrtfinálového zápasu s Američanem Tennysem Sandgrenem uvědomil a trochu mu to svázalo ruce. Přesto dotáhl utkání do vítězného konce a postoupil po setech 6:4, 7:6 a 6:3.


Korejec hrající ve výrazných brýlích s bílými obroučkami v osmifinále vyřadil indisponovaného Srba Novaka Djokoviče a ve čtvrtfinále nedal Sandgrenovi šanci. Trochu zakolísal jen v samotném závěru, kdy při podání na vítězství v zápasu ztratil vedení 40:0 a proměnil až pátý mečbol v tomto gamu. "Myslím, že v té poslední hře mi hodně věcí došlo. Že kdybych vyhrál ještě jeden bod, zapíšu se do korejské historie. Nějak takhle jsem přemýšlel. Ale musel jsem zůstat klidný, protože ten zápas ještě neskončil," řekl novinářům 58. hráč světa.

Je nejníže postaveným semifinalistou Australian Open od Marata Safina v roce 2004. O čtyři roky později Čong Hjon jako jedenáctiletý chlapec sledoval finále Australian Open, ve kterém Djokovič porazil Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu. Od té doby je turnaj v Melbourne jeho nejoblíbenějším grandslamem, také díky časovému pásmu příznivému pro Asii.

V hlavní soutěži Australian Open hrál potřetí, v roce 2016 vypadl v prvním kole, loni prohrál druhý zápas. Tentokrát se dočkal průlomu. "Jsem v semifinále, porazil jsem Saschu (Zvereva), Novaka a další dobré hráče. Ještě jsem nikdy nehrál ve druhém týdnu grandslamu, takže jsem opravdu překvapený," řekl Čong Hjon.

V semifinále narazí na obhájce titulu Rogera Federera ze Švýcarska, přemožitele Tomáše Berdycha.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze