7. února 2018 • 15:56

Kvitová si poprvé zatrénovala před Fed Cupem se Švýcarskem

Autor:
České tenistky se třetím dnem připravují na víkendový zápas 1. kola Světové skupiny Fed Cupu proti Švýcarsku. Do tréninku v dějišti utkání pražské O2 areně se poprvé zapojila i čerstvá vítězka turnaje v Petrohradu Petra Kvitová, která si odpoledne hodinu zahrála se svým koučem Jiřím Vaňkem.


"Je to samozřejmě trošku jiné než v Petrohradu. Asi to zabere pár tréninků nebo dní, než si na to zvyknu. Ale zas takový rozdíl to není. Je to přece jen hala, tvrdý povrch. Nemusím si zvykat na žádné slunce nebo vítr, což je ta lepší varianta. Holky už si na povrch zvykly a já si zvyknu brzy," řekla Kvitová České televizi.

Česká žebříčková dvojka v neděli vyhrála turnaj v Petrohradu, v pondělí večer se připojila k týmu a v úterý odpočívala. "Je to lepší, spala jsem dobře dvě noci. To tělo si zase snad rychle zvykne na nový rytmus a vše bude dobré," uvedla Kvitová na tiskové konferenci. "Na tréninku jsem se cítila uvolněná, byla jsem docela vysmátá. Jsem ráda, že jsem zase po delší době součástí týmu," dodala.

V přípravě na víkendový zápas pokračovaly také jednička Karolína Plíšková, Barbora Strýcová a Lucie Šafářová. Kapitán Petr Pála se až ve čtvrtek rozhodne, koho nasadí do sobotních úvodních dvouher. "Ještě jsem o tom s holkami nemluvil, uvidíme, vždy se rozhodujeme ve čtvrtek večer. Ještě bych počkal," uvedl Pála.

Švýcarky si uvědomují, že budou velkým outsiderem. "Je úžasné, kolik tenisových šampionů se tady v Česku rodí. Češky by klidně mohly postavit druhý tým, který by byl na papíře asi pořád lepší než ten náš. To je největší zbraň," podotkla švýcarská žebříčková jednička Timea Bacsinszká, která se vrací po zranění.

"Češky jsou samozřejmě jasné favoritky. Mohou si v pohodě vybrat, jakou hráčku tam dají. Ale poslední vzájemný zápas v Lucernu byl hodně těsný. Vyzkoušíme vše a uvidíme," připomněla Belinda Bencicová, která má slovenské kořeny, těsnou švýcarskou porážku 2:3.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze