7. února 2018 • 19:22

Bencicová je po dlouhé době v Praze a těší se na podporu rodiny

Autor:
Víkendový zápas 1. kola Fed Cupu v Praze proti českým tenistkám bude vedle trenérky švýcarského týmu Martiny Hingisové speciální i pro Belindu Bencicovou, která má slovenské kořeny. Teprve dvacetiletá hráčka před zraněním figurovala předloni na sedmé příčce žebříčku WTA a bude zřejmě největší hrozbou výběru helvétského kříže.


"Praha je krásné město, dlouho jsem tu nebyla. Hrála jsem tu v minulosti hodně juniorských turnajů a je skvělé být zpět. Ještě jsem neměla čas se projít po městě, protože jsme byly pořád v hale," řekla novinářům Bencicová. "Těším se hodně. Přijde se podívat plno známých a členů rodiny. Budu mít velkou podporu, navíc přijede i hodně lidí ze Švýcarska," dodala.

Předloni v souboji s českým týmem kvůli zranění chyběla a Švýcarky v Lucernu prohrály těsně 2:3. "Češky jsou samozřejmě i teď jasné favoritky. Mohou si v pohodě vybrat jakoukoliv hráčku a tu tam nasadit. Poslední zápas v Lucernu byl ale velmi těsný. Vyzkoušíme vše a uvidíme," řekla Bencicová.

Se spoluhráčkami si dnes druhým dnem zvykala na povrch v O2 areně. "Je to velmi pomalé, byly jsme až trochu překvapené. Ale je teprve středa a máme ještě pár dnů na zkoušení. Koukala jsem na Laver Cup v O2 areně, v televizi to vypadalo úžasně. Byla tu jedinečná atmosféra a tu samou očekáváme o víkendu," prohlásila Bencicová.

Někdejší světová sedmička vyhrála začátkem roku s krajanem Rogerem Federerem Hopmanův pohár a v 1. kole Australian Open vyřadila Američanku Venus Williamsovou. "Vrací se po zranění a její návrat je absolutně skvělý. To, jak se rychle probojovala skrz malé turnaje, a jak na Australian Open porazila Venus," ocenila členka českého týmu Lucie Šafářová.

S českými hráčkami se Bencicová dobře zná. "Je to fajn holka, vždy spolu mluvíme po našem. Je šikovná a má před sebou velkou budoucnost, je pořád mladá," doplnila Šafářová.

"Známe se s Belindou velmi dobře, strávily jsme spolu pár turnajů. Je to hodná holka a jedna ze špičky, já ji tam pořád řadím, se kterou jsem se ještě nepotkala jako soupeřka. Takových holek na okruhu moc není," usmála se česká jednička Karolína Plíšková.

Bencicová je hrou přirovnávaná k Hingisové, jejíž matka Melanie Molitorová jí během kariéry pomáhala. "Samozřejmě desetiletá škola od mamky je tam vidět. Ale má jiné kvality než já. Taky má skoro o deset centimetrů víc, má více síly. Když do toho šlápne, tak jí to letí. Ale ta technika je podobná," podotkla Hingisová, která má česko-slovenské kořeny.

"Tady na tom povrchu by mohla hrát nepříjemně. Umí vše, občas nějaký ten stopball. Fed Cup dlouho nehrála, proti nám předtím taky ne. Je to Slovenka, Prahu má ráda, takže bude hodně natěšená," dodala Plíšková.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze