8. února 2018 • 15:27

Koudelka chce uvolněný skok z kvalifikace přenést i do závodu

Autor:
S úsměvem na rtech, kterých letos rozdával pomálu, dojížděl skokan na lyžích Roman Koudelka po olympijském pokusu v kvalifikaci na středním můstku. Za umělého osvětlení se mu v Pchjongčchangu konečně povedl uvolněný skok a bez problémů postoupil do sobotního závodu.


V zatím nevydařené zimě bodoval ve Světovém poháru jen dvakrát. Z minulosti vítěz pěti závodů seriálu SP letos dvakrát ani neprošel do závodu. V prvním tréninku na hrách byl dokonce ze všech nejhorší, ale důležitý skok v kvalifikaci zvládl.

"Jo, jo," říkal si Koudelka po pokusu dlouhém 97,5 metru, který mu vynesl 24. místo. "Před kvalifikací jsem byl docela nervózní, ale nahoře jsem se dokázal nervozity zbavit, takže to bylo docela dobrý. Chci na to navázat v sobotu do závodu."

O skoku řekl, že nebyl úplně špatný. Možná ani nejpovedenější z těch deseti, co v Alpensia Olympic Parku předvedl. "Ale byl nejuvolněnější. To je asi nejpozitivnější. To je základ úspěchu a na tom musím stavět," řekl osmadvacetiletý skokan.

Pořád ale nemůže po očekávání, která měl před sezonou, skákat do oblak. "Není to na to, abych atakoval desítku nebo stupně vítězů, což jsem chtěl," uvedl a dodal: "Ale na tu bídu, kterou letos předvádím, tak si myslím, že to nebylo vůbec špatný."

Kvalifikační pokus na středním olympijském můstku může brát jako dobré znamení. "Doufám, že jo," přikývl skokan, před třemi lety čtvrtý na mistrovství světa na středním můstku. "Už jsem ale dobrých znamení měl letos víc a pořád to nebylo ono. Snad se to zlepší. Důležitý byl postup. Povedlo se to a v sobotu musím bojovat," řekl.

Kvalifikace označil vzhledem k trápení v sezoně za hodně náročné. Nyní přitom vypadlo jen sedm závodníků. "Ale ono se to nezdá. Stačí malý poryv větru nebo něco zkazit a v závodu nejste. Spadl mi obrovský kámen ze srdce," řekl.

Na nájezdové věži, která se tyčí vysoko nad horskou oblastí her a je jednou z dominant olympiády, je v mrazivém počasí skokanům dost zima. "Strašně tam fouká, takže když dojedeme dolů, tak nám přijede, že je teplo," řekl Koudelka.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze