8. února 2018 • 15:27

Koudelka chce uvolněný skok z kvalifikace přenést i do závodu

Autor:
S úsměvem na rtech, kterých letos rozdával pomálu, dojížděl skokan na lyžích Roman Koudelka po olympijském pokusu v kvalifikaci na středním můstku. Za umělého osvětlení se mu v Pchjongčchangu konečně povedl uvolněný skok a bez problémů postoupil do sobotního závodu.


V zatím nevydařené zimě bodoval ve Světovém poháru jen dvakrát. Z minulosti vítěz pěti závodů seriálu SP letos dvakrát ani neprošel do závodu. V prvním tréninku na hrách byl dokonce ze všech nejhorší, ale důležitý skok v kvalifikaci zvládl.

"Jo, jo," říkal si Koudelka po pokusu dlouhém 97,5 metru, který mu vynesl 24. místo. "Před kvalifikací jsem byl docela nervózní, ale nahoře jsem se dokázal nervozity zbavit, takže to bylo docela dobrý. Chci na to navázat v sobotu do závodu."

O skoku řekl, že nebyl úplně špatný. Možná ani nejpovedenější z těch deseti, co v Alpensia Olympic Parku předvedl. "Ale byl nejuvolněnější. To je asi nejpozitivnější. To je základ úspěchu a na tom musím stavět," řekl osmadvacetiletý skokan.

Pořád ale nemůže po očekávání, která měl před sezonou, skákat do oblak. "Není to na to, abych atakoval desítku nebo stupně vítězů, což jsem chtěl," uvedl a dodal: "Ale na tu bídu, kterou letos předvádím, tak si myslím, že to nebylo vůbec špatný."

Kvalifikační pokus na středním olympijském můstku může brát jako dobré znamení. "Doufám, že jo," přikývl skokan, před třemi lety čtvrtý na mistrovství světa na středním můstku. "Už jsem ale dobrých znamení měl letos víc a pořád to nebylo ono. Snad se to zlepší. Důležitý byl postup. Povedlo se to a v sobotu musím bojovat," řekl.

Kvalifikace označil vzhledem k trápení v sezoně za hodně náročné. Nyní přitom vypadlo jen sedm závodníků. "Ale ono se to nezdá. Stačí malý poryv větru nebo něco zkazit a v závodu nejste. Spadl mi obrovský kámen ze srdce," řekl.

Na nájezdové věži, která se tyčí vysoko nad horskou oblastí her a je jednou z dominant olympiády, je v mrazivém počasí skokanům dost zima. "Strašně tam fouká, takže když dojedeme dolů, tak nám přijede, že je teplo," řekl Koudelka.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze