Mistři světa při premiéře na ZOH bojovali s emocemi, byli úspěšní | iSport.cz
14. února 2018 • 08:04

Mistři světa při premiéře na ZOH bojovali s emocemi, byli úspěšní

Autor:
Čínští krasobruslaři Suej Wej-ťing a Chan Cchung šestkrát startovali na mistrovství světa a loni šampionát vyhráli, ale při olympijské premiéře bojovali s emocemi. Při přípravě se objevily i slzy, pocity ale zkrotili a byli úspěšní. Vylepšili si osobní rekord v krátkém programu na 82,39 bodu a na druhém místě historických tabulek se přiblížili na necelé dva body světovému rekordu Taťjany Volosožarové a Maxima Traňkova z minulé olympiády.


První olympijský start hodně prožívala Suej Wen-ťing, která v roce 2016 podstoupila operaci obou chodidel a několik měsíců se léčila. "Bylo to dnes velmi emotivní. Už když jsem se líčila, tak jsem plakala. Prostě jsem byla strašně nervózní," vyprávěla po závodě. Startu pod pěti kruhy si nesmírně váží. "Přišli jsme o poslední olympiádu a byla to těžká cesta se dostat i sem. V jejím průběhu jsem měla operaci, takže si opravdu myslím, že každý, kdo se sem může postavit, je hrdina," uvedla dvaadvacetiletá krasobruslařka.

Na ledě ale pak stejně jako její partner oplývala jistotou. "Byli jsme dnes v dobré formě. Myslím si, že jsme naplnili v krátkém programu svůj potenciál, a to je velmi uspokojující," pochvaloval si Chan Cchung.

Ve finále Grand Prix Číňany porazili němečtí reprezentanti Aliona Savchenková a Bruno Massot, ale ti jsou kvůli partnerově dvojitému salchowu průběžně až čtvrtí. Přípravě na olympiádu přitom obětovali i účast na evropském šampionátu.

Massot si nedovedl vysvětlit, co se v kritickém okamžiku stalo. "Technicky byl ten skok dobrý, mohl jsem ho udělat," řekl. Litoval, že se jim vzdálil sen o olympijském zlatu. "Ještě není po všem, ale snili jsme o zlatu, ne o stříbru nebo bronzu. Taky jsem chtěl zlato, ale hlavně pro ni. Nechci, aby se vrátila domů s dalším bronzem," dodal Massot.

Čtyřiatřicetiletá Savchenková získala s Robinem Szolkowým bronzové medaile ve Vancouveru i Soči, ale pokaždé měli zálusk na olympijský titul. V Koreji ještě neskládá zbraně. "Soutěž ještě neskončila. Zítra je jiný den a musíme bojovat. Ostatní také musejí zajet," řekla ukrajinská rodačka.

Její dlouholetý partner Szolkowy je nyní součástí trenérského týmu evropských šampionů Jevgenije Tarasovové a Vladimira Morozova, kteří šlapou Číňanům nejvíce na paty. Stejně jako v týmové soutěži zajeli skvělý krátký program a ztrácejí jen 71 setin bodu. "Jsme spokojení. Teď máme hodně pozitivních pocitů," řekla Tarasovová. O minimálním manku nechce přemýšlet. "Nebudeme myslet na ten bodový rozdíl a budeme se koncentrovat na volnou jízdu. To je nový den," poznamenala.

Před individuální soutěží nechali za sebou soutěž družstev, ve které získali stříbro s výběrem olympijských sportovců z Ruska. Znovu se museli koncentrovat také dvojnásobní mistři světa Meagan Duhamelová a Eric Radford, kteří v týmovém závodě absolvovali krátký program i volnou jízdu a pomohli Kanadě ke zlatu.

Připustili, že to nebylo snadné. "Samozřejmě, jste na životním vrcholu a najednou jste zpátky na zemi a musíte závodit znovu. Takže jsem opravdu hrdá, jak jsme se včera srovnali s tréninkem a jaký přístup jsme dnes měli," řekla Duhamelová. S Radfordem nakonec v krátkém programu obsadili třetí příčku a mohou útočit na vylepšení sedmého místa ze ZOH v Soči.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud