Snowboardistka Samková má oblečení se lvem a na helmě akvarely | iSport.cz
14. února 2018 • 11:00

Snowboardistka Samková má oblečení se lvem a na helmě akvarely

Autor:
Žlutozlaté kalhoty s dvouocasým českým lvem snowboardistky Evy Samkové září do kraje a přehlédnout se nedá ani její helma malovaná akvarelovou technikou. Olympijská vítězka snowboardcrossu ze Soči je na hrách v Pchjongčchanagu šik.


"Pěkná komboška, co?" řekla s nadšením Samková po tréninku ve Phoenix Parku. "Trochu oldschoolová. Šedesátky v hokeji. Někomu se moc nelíbí, ale mně jo. A helma je taky nádherná," pochvalovala si všechny kousky svého vybavení.

Dvouocasý lev je v modrém švu na stranách kalhot. Má i velkého lva na zádech bundy, ale ten nebude při závodech pod číslem vidět. "Chtěli jsme ukázat naši republiku," řekl trenér Jakub Flejšar, jehož maminka, módní návrhářka Daniela, Samkové pomáhala. "Jsme umělecká rodina. Dělala i holínkovou nástupní kolekci pro Londýn. Vymyslela to Evka a máma hlídala detaily, aby to vypadalo ještě zajímavěji."

Po triumfu v Soči si Samková otočila týmovou bundu na zlatou stranu, aby zdůraznila, že je olympijskou vítězkou. Teď má do zlata kalhoty. "Ale zbytečně to neprosazuji. Je to taková pěkná žluto zlatá. Taková sluníčková," usmála se. V případě úspěchu může znovu mít i zlatou bundu, protože ta je v české kolekci.

Na helmě má akvarelem vyobrazené vlky, svého koně Pepina, kterého dostala po Soči, v péřové bundě nebo korejské jídlo kimči. "To jsem já, tady si dáváme kimči s vlky. Jsou tam hory, stromečky a tady vlk, co si pěstuje vlastní les," ukazovala.

O design helmy se starala stejně jako v Soči její kamarádka. "Verča Děrdová zas udělala úžasnou práci. Helma je fakt vyšperkovaná," zářila Samková.

Při pátečním závodu se tradičně objeví Samkové pod nosem knírek. "Snad to bude dobrý a udrží se," doufala a upřesnila, že knírek vytvoří kouč v trikoloře. "Mám barvy na obličej. Už to nebude lihovkou, aby jí to nesmrdělo pod nosem," podotkl Flejšar.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud