14. února 2018 • 11:06

Olympijské zlato na středním můstku obhájil Němec Frenzel

Autor:
Německý sdruženář Eric Frenzel obhájil na olympijských hrách v Pchjongčchangu zlato v závodě na středním můstku. Stříbro stejně jako před čtyřmi lety v Soči získal Japonec Akito Watabe, třetí byl Rakušan Lukas Klapfer. Nejlepší z českých reprezentantů Miroslav Dvořák obsadil 21. místo. Tomáš Portyk skončil na 24. a Ondřej Pažout na 34. pozici. Lukáš Daněk byl už po skoku kvůli délce lyží diskvalifikován.


Frenzelovi byl po skoku až pátý, ale na desetikilometrové trati dokázal ztrátu 36 sekund na první místo smazat a nakonec vyhrál s náskokem 4,8 sekundy před Watabem. Japonský reprezentant opět promarnil možnost stát se prvním neevropským vítězem olympijského závodu severské kombinace v historii. Klapfer na německého vítěze ztratil 18 sekund.

Devětadvacetiletý Frenzel, který po skoku ztrácel na třetího Watabeho osm sekund, rozšířil sbírku úspěchů o čtvrtou medaili z her, na kontě už měl i bronz a stříbro ze závodů družstev. Pětkrát také vyhrál Světový pohár a získal dvanáct cenných kovů z mistrovství světa včetně pěti zlatých medailí.

Dvořák po skoku figuroval na 28. místě, v běhu si však polepšil o sedm příček a do cíle dorazil se ztrátou 2:32 na Frenzela. Od jedenácté pozice, kterou by si vyrovnal nejlepší individuální výsledek na olympijských hrách, dělila třicetiletého reprezentanta jedna minuta.

V běhu si polepšil také Portyk, který byl po skoku hned za Dvořákem. Pohoršil si naopak úřadující juniorský mistr světa Pažout, který se propadl z 22. příčky. Překvapivý vítěz skokanské části Rakušan Franz-Josef Rehrl doběhl jako třináctý.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze