14. února 2018 • 13:19

Hejda: V Bělehradu nechceme bláznit a hrát nahoru dolů

Autor:
Plzeňští fotbalisté podle obránce Lukáše Hejdy nechtějí na stadionu Partizanu hrát s rychlým bělehradským soupeřem příliš otevřenou partii. Západočeši by ve čtvrtečním úvodním utkání druhého kola Evropské ligy rádi vstřelili gól a k tomu ideálně udrželi i čisté konto.


"Jsou hodně rychlí, hlavně po stranách. Mají šikovné hráče na balonu. Rádi bychom dáli gól a nebudeme chtít nějak bláznit a hrát nahoru dolů," řekl Hejda novinářům. "Výsledek úplně říkat nechci, ale chtěli bychom určitě vstřelit gól a nejlépe žádný nedostat," doplnil sedmadvacetiletý stoper.

Na začátku zimní přípravy chyběl kvůli zranění lýtka, ale počáteční tréninkové i herní manko dohnal. "Dá se říct, že stoprocentně jsem začal trénovat až na herním soustředění. Takže ze začátku trošku nějaký výpadek byl. Ale na soustředění jsem to odtrénoval tak nějak všechno a cítím se dobře," uvedl Hejda.

Suverénní lídr české ligy na dvou soustředěních ve Španělsku například deklasoval Legii Varšava 5:1, ale také dostal pětigólové debakly od Salcburku (0:5) a Šanghaje Šen-chua (1:5). "V té přípravě je to těžké. Porazíme 5:1 Legii, pak prohrajeme 5:0, je to tam takové nahoru dolů. Hraje roli únava, ze které pramení chyby," vysvětlil Hejda.

Bouřlivého prostředí na stadionu v Bělehradu se neobává, i když horkokrevní fanoušci Partizanu patří mezi nejproblémovější v Evropě. "Jsou bouřliví, takže atmosféra bude o to lepší. Určitě se každému hráči hraje v téhle atmosféře líp," konstatoval rodák z Bílovce.

Je rád, že plzeňští fotbalisté, kteří hrají vyřazovací fázi EL po čtyřech letech, začínají dvojzápas se srbským mistrem na hřišti soupeře. "Jako malinkou výhodu to osobně vnímám. Přece jenom se mi hraje líp venku a je vždycky lepší, když to můžeme zakončit doma," řekl Hejda.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze