Biatlonistkám přeložil vítr vytrvalostní závod na čtvrtek | iSport.cz
14. února 2018 • 13:29

Biatlonistkám přeložil vítr vytrvalostní závod na čtvrtek

Autor:
Vytrvalostní závod biatlonistek na olympijských hrách v Pchjongčchangu byl dnes kvůli očekávanému silnému větru s předstihem odložen na čtvrtek. Začít by měl před muži v 9:15 SEČ, mužský čtvrteční závod byl posunut o půl hodiny na 12:30.


Větrné počasí v korejském dějišti her nabouralo výrazně program už ve sjezdovém lyžování, z plánovaných čtyř závodů se odjela zatím jen úterní kombinace mužů. Dnes na nepříznivé podmínky doplatily nejprve slalomářky a nakonec i biatlonistky, které měly absolvovat nejdelší závod na 15 kilometrů.

Rozhodčí závod odvolali už čtyři hodiny před startem. "Je potřeba to udělat dostatečně včas, protože není dobré, aby závodníci absolvovali celou proceduru zahřívání, nástřelu a pak to odkládat. To je v biatlonu nevděčné v tom, že na střelnici není nikdy jasno, jak to bude vypadat," řekl český šéftrenér Ondřej Rybář.

Počasí ve srovnání s minulými dny přitom není nejhorší. Pominul silný mráz a na první pohled fouká méně. "Podmínky jsou skoro nejlepší, jaké jsme tu zažili, ale jsou poryvy, ve kterých se střílet nedá. A to si myslím, že je pro individuální závod zásadní, protože je penalizace na minuty, a když závodník musí čekat, ztrácí čas a bylo by to ne úplně fér. Olympiáda je jednou za čtyři roky, a pokud je to snesitelné, tak je dobré to udělat co nejférovější. Proto si myslím, že to je dobrý krok," řekl Rybář.

Na start se chystaly i Veronika Vítková, která už má bronzovou medaili ze sprintu, Markéta Davidová, Jessica Jislová a Eva Puskarčíková. Na třetí olympijský titul chtěla útočit Němka Laura Dahlmeierová.

Místo závodu si večer biatlonistky zatrénovaly a zprávu o odložení přijaly podle šéftrenéra s klidem. "Myslím, že nebrečely. Ale vždy je to tak, že ne každý chce odkládání, ale tím, že je to uprostřed programu, tak se nic neděje. Naopak, pro ně je to den navíc po závodech a myslím, že tím vůbec nic neztratily," řekl Rybář.

Ve čtvrtek už by podmínky v biatlonovém Alpensia Centru měly být podle předpovědi počasí příznivé. "Hlásí jeden metr za sekundu, což by měl být skoro žádný vítr, tak proč to neudělat. Ten závod může být férovější vůči všem," řekl.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud