17. února 2018 • 19:38

Po reprezentační pauze vyhrály basketbalistky USK i Nymburku

0
Basketbalistky USK Praha v 18. ligovém kole porazily 94:73 pražskou Slavii a stále neztratily ani bod. Vyhrály také hráčky druhého Nymburku, které zdolaly 97:65 Slovanku a na vedoucí obhájkyně titulu ztrácí nadále dva body.

Slavia držela krok s favorizovaným soupeřem až do konce druhé čtvrtiny, ve které se USK podařilo odskočit a v poločase domácí hráčky vedly 46:38. Pak už USK bez větších potíží dovedlo utkání k vítězství. Ziskem 26 bodů se na vítězství podílela Amanda Zahuiová, Marija Režanová přidala 16 a Karolína Elhotová 15 bodů.

Nezaváhal ani Nymburk, přestože během reprezentační pauzy trápila tým velká marodka. Středočešky přesto měly zápas se Slovankou od začátku pod kontrolou a za výhrou ho dovedly Krystal Vaughnová s Aleksandrou Chomenčukovou, které získaly shodně 20 bodů. Na druhé straně se ziskem 23 bodů blýskla Denisa Harapesová a Mariah Kingová přidala dalších 20 bodů.