19. února 2018 • 08:12

Kvitová je zpět! Po triumfu v Dauhá je znovu v elitní světové desítce

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Tenistka Petra Kvitová se po triumfu v Dauhá posunula v žebříčku WTA o jedenáct míst a poprvé od září roku 2016 je v elitní desítce. Staronovou mužskou světovou jedničkou je Švýcar Roger Federer, jenž vyhrál turnaj v Rotterdamu.

Kvitová vděčí posunu do Top 10 své vynikající aktuální formě, díky níž vyhrála dva turnaje za sebou, a také tomu, že vzhledem k loňské absenci v kvůli vážnému zranění ruky neobhajuje v tomto období žádné body. Po Australian Open, kde vypadla v prvním kole, byla dvojnásobná wimbledonská šampionka na 29. místě. Před dvěma týdny po zisku titulu v Petrohradu se Kvitová posunula na 21. pozici a nyní poskočila na konec první desítky.

Světovou jedničkou je stále Dánka Caroline Wozniacká, kterou Kvitová v Dauhá porazila v semifinále. Vítězka Australian Open má v čele náskok pouhých 45 bodů před Rumunkou Simonou Halepovou. Karolína Plíšková, která při obhajobě titulu v Kataru ztroskotala už ve třetím kole, zůstala pátá.