19. února 2018 • 18:21

Podrazil je mistrem světa ve veslování na trenažéru

Autor:
Jakub Podrazil se stal o víkendu v americké Alexandrii mistrem světa ve veslování na trenažéru. Na prvním oficiálním halovém šampionátu federace FISA zvítězil šestadvacetiletý reprezentant Dukly Praha s náskokem devíti sekund před Finem Joelem Naukkarinenem, třetí skončil Američan Thomas Phifer. Na startu kategorie Open bylo 46 závodníků z devíti zemí.


Podrazil je českým šampionem v jízdě na trenažéru z let 2016 a 2017 a předloni vyhrál i mistrovství Evropy. V USA si v dvoukilometrovém závodě vytvořil časem 5:44,8 minuty osobní rekord.

"Ale čekal jsem to ještě o kousek lepší, o jednu dvě sekundy. Je to inspirace na příští rok. Tímhle v hale končím, příští týden začínáme na vodě," uvedl na webu pořadatelů Podrazil, který na vodě tvoří posádku dvojky bez kormidelníka s Lukášem Helešicem a předloni spolu startovali na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Na loňském MS byli osmí.

Ženskou šampionkou se stala Olena Burjaková z Ukrajiny, kategorie lehkých vah ovládli Polák Artur Mikolajczewski a domácí Christine Cavallová.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze