19. února 2018 • 18:21

Podrazil je mistrem světa ve veslování na trenažéru

Jakub Podrazil se stal o víkendu v americké Alexandrii mistrem světa ve veslování na trenažéru. Na prvním oficiálním halovém šampionátu federace FISA zvítězil šestadvacetiletý reprezentant Dukly Praha s náskokem devíti sekund před Finem Joelem Naukkarinenem, třetí skončil Američan Thomas Phifer. Na startu kategorie Open bylo 46 závodníků z devíti zemí.

Podrazil je českým šampionem v jízdě na trenažéru z let 2016 a 2017 a předloni vyhrál i mistrovství Evropy. V USA si v dvoukilometrovém závodě vytvořil časem 5:44,8 minuty osobní rekord.

"Ale čekal jsem to ještě o kousek lepší, o jednu dvě sekundy. Je to inspirace na příští rok. Tímhle v hale končím, příští týden začínáme na vodě," uvedl na webu pořadatelů Podrazil, který na vodě tvoří posádku dvojky bez kormidelníka s Lukášem Helešicem a předloni spolu startovali na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Na loňském MS byli osmí.

Ženskou šampionkou se stala Olena Burjaková z Ukrajiny, kategorie lehkých vah ovládli Polák Artur Mikolajczewski a domácí Christine Cavallová.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 17. kola Fortuna ligy »

18. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Plzeň (pá 7.12., 18:00), Dukla - Příbram (pá 7.12., 18:00), Baník Ostrava - Bohemians (so 8.12., 15:00), Karviná - Jablonec (so 8.12., 15:00), Olomouc - Slovácko (so 8.12., 15:00), Slavia - Mladá Boleslav (so 24.11., 17:00), Sparta - Teplice (ne 9.12., 17:00), Liberec - Opava (ne 9.12., 18:00)