21. února 2018 • 07:51

Hlasy po hokejovém zápase ČR - USA na olympijském turnaji

Autor:
Hlasy po hokejovém zápase ČR - USA na olympijských hrách v Pchjongčchangu:


Josef Jandač (trenér): "Bylo to vyrovnané utkání. Ve druhé třetině jsme za stavu 2:1, když jsme dali gól, začali přebírat otěže zápasu. Měli jsme přesilovku, ale místo toho, abychom odskočili na dva góly, tak jsme naopak inkasovali. A to nás přibrzdilo. Ve třetí třetině tam byly pasáže, kdy byla hra nahoru dolů, mužstva to asi chtěla urvat v základní hrací době. Bylo důležité, že jsme se v samotném závěru ubránili oslabení, které se přeneslo i do prodloužení. Měli jsme i štěstí, které ale v takových zápasech potřebujete. V nájezdech byl Francík (Pavel Francouz) super, jen by se mohli přidat ještě další exekutoři."

Pavel Francouz (brankář): "Bereme to jako úspěch celého týmu. Bylo to nahoru dolů. V zápase určitě byly momenty, kdy nám bylo lépe, ale i těžké okamžiky. Ale radost na konci je na naší straně. Musím uznat, že Američané hráli výborně. Hokej měl vysokou úroveň. Bylo to pěkné hokejové dopoledne. Nájezdy? Říkal jsem si, že přesně na tohle jsme si hráli jako malí kluci za barákem a dělali nájezdy. Přišlo mi to neuvěřitelné. Je to super pocit. Jsem šťastný za vítězství."

Petr Koukal (útočník): "Nájezd? Krátká klička do forhendu a mezi nohy. Na střídačce jsem se rozhýbával, protože jsem skoro celé prodloužení nešel na led. Kouč říkal, že půjdou na nájezdy první tři, kteří jeli proti Kanadě. Houkli jsme na sebe, že pořadí zůstává. Trošku jsem si zabruslil a udělal pár dřepů, abych se rozhýbal. Už jsem jednou šel na nájezd ztuhlý, tak jsem se snažil neudělat stejnou chybu."

Vojtěch Mozík (obránce): "Je to hrozná úleva. Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas, byli jsme lepší. Hlavně ve druhé třetině. Škoda, že jsme neodskočili na 3:1, místo toho jsme inkasovali při přesilovce. Ukázal se týmový duch, náš charakter. Je to tady super parta. Zasloužili jsme si to. Super vítězství."

Jan Kolář (obránce): "Jsme strašně rádi, že jsme postoupili. Byl to náročný zápas jako každý tady. Jsem rád, že pokračujeme dál. Nervy to byly od začátku až do konce. Věřili jsme si a možná i díky tomu jsme to vyhráli."

Roman Červenka (útočník): "Konečně se to otočilo k nám. Zaplaťpánbůh. Byl to vyrovnaný zápas, na konci zápasu jsme měli štěstí, když Američané trefili břevno. Na druhou stranu nám rozhodčí dvakrát upřeli přesilovku. Nedostali jsme šanci na přesilovku, ale dobře to nakonec dopadlo. Jsem rád, pořád žije šance na jakoukoliv medaili. Věřili jsme všichni, že někdo nájezd promění a Francík všechny chytí."

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 17. kola Fortuna ligy »

18. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Plzeň (pá 7.12., 18:00), Dukla - Příbram (pá 7.12., 18:00), Baník Ostrava - Bohemians (so 8.12., 15:00), Karviná - Jablonec (so 8.12., 15:00), Olomouc - Slovácko (so 8.12., 15:00), Slavia - Mladá Boleslav (so 24.11., 17:00), Sparta - Teplice (ne 9.12., 17:00), Liberec - Opava (ne 9.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze