21. února 2018 • 09:38

Jandač: Měli jsme i štěstí, to ale k úspěchu potřebujete

Autor:
Hokejová reprezentace pod vedením hlavního trenéra Josefa Jandače dokázala na třetí pokus postoupit do bojů o medaile, v dnešním čtvrtfinálovém utkání olympijského turnaje Češi porazili USA 3:2 po samostatných nájezdech. Jandač si však uvědomuje, že jeho svěřenci měli i velké štěstí.


"V zápasech, kdy je to na hraně, tak je štěstí potřeba," řekl Jandač novinářům po výhře 3:2 po samostatných nájezdech. Na mysli měl zejména tyč, kterou trefil Brian O'Neill v 58. minutě.

Utkání zhodnotil jako vyrovnané. "Ve druhé třetině jsme za stavu 2:1, když jsme dali gól, začali přebírat otěže zápasu. Měli jsme přesilovku, ale místo toho, abychom odskočili na dva góly, tak jsme naopak inkasovali. A to nás přibrzdilo," vrátil se k momentu z 31. minuty, kdy Jim Slater vyrovnal.

"Ve třetí třetině tam byly pasáže, kdy byla hra nahoru dolů, mužstva to asi chtěla urvat v základní hrací době. Bylo důležité, že jsme se v samotném závěru ubránili oslabení, které se přeneslo i do prodloužení," poukázal Jandač na vyloučení Vojtěcha Mozíka v 59. minutě.

Čeští hráči se v tu chvíli museli vyrovnat i s možnými pocity křivdy, neboť rozhodčí předtím nepotrestali dva fauly Američanů. "S tím nic nenaděláme. Důležité je, že jsme vyhráli," uvedl Jandač, který se kriticky k výkonům arbitrů vyjadřoval po utkání proti Kanadě.

Devětačtyřicetiletý kouč vyzdvihl výkon brankáře Pavla Francouze při rozhodujících nájezdech. "Francík super a mohli by se přidat ještě další exekutoři. Celkově tady hrajeme dobře do obrany, obětavě, ale hrozně se nadřeme na góly. Máme jen dva na zápas, což je málo. V play off to sice někdy stačí, ale chtělo by to ještě nějaký gólový příspěvek," řekl Jandač, který se lehce pozastavil na provedením nájezdů ze strany Dominika Kubalíka a Tomáše Kundrátka. "Možná to bylo naivní provedení. Francík to ale zavřel a dal nám šanci jít dál," řekl.

Český tým bude po dnešní výhře poprvé od Turína 2006 bojovat na olympiádě o medaile. Před osmi lety ve Vancouveru byl u českého čtvrtfinálového nezdaru proti Finsku i Jandač, tehdy v roli asistenta Vladimíra Růžičky.

"Po takovém zápase a průběhu nemám čas vzpomínat, jestli je to satisfakce za Vancouver. Já si to hrozně přál. Pánbůh mi dal možnost, že tady můžu být. A teď mi dal pánbůh možnost, že můžeme hrát o medaile, což je paráda," řekl Jandač, pod jehož vedením reprezentace nedokázala v minulé sezoně postoupit do semifinále na Světovém poháru ani na mistrovství světa.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze