25. února 2018 • 17:56

Budínský: Nic se nezměnilo,máme jen štěstí a tím pádem i výsledky

Autor:
Vítězství 4:0 nad Zlínem zvýraznilo povedený nástup karvinských fotbalistů do jarní části sezony. Svěřenci trenéra Josefa Muchy potvrdili překvapivou výhru z Mladé Boleslavi z minulého víkendu a rychle se zbavují nálepky jednoho z hlavních kandidátů na sestup.


Pod Muchou je Karviná zatím stoprocentní, navíc s impozantním skóre 5:0. "Myslím, že moc se toho nezměnilo. Jsme dlouho pohromadě, nikdo nový nepřišel. Fungovalo nám to i předtím, akorát jsme neměli výsledky. Teď máme štěstí, tím pádem i ty výsledky a Zlín jsme převálcovali," řekl po utkání novinářům autor vítězné branky Lukáš Budínský.

S takovým úvodem jara v Karviné těžko někdo kalkuloval. "To určitě nikdo nečekal. V Boleslavi s námi nikdo moc nepočítal, ale dokázali jsme vyhrát. Připravovali jsme se celý týden, že to musíme potvrdit. Sebevědomí musí jít nahoru, ale máme dvacet bodů a kol je pořád dost. Los máme teď těžší. Jedeme do Liberce, doma máme Spartu, pak hrajeme dvakrát venku. Nějaké body ještě musíme udělat na pomyslnou hranici třiceti," řekl Budínský.

Zatímco v zimní přípravě dala Karviná všehovšudy šest gólů, za úvodní dvě jarní kola pět. Podle Budínského dnes vyšla taktika. "Chtěli jsme je od začátku presovat. Myslím, že se nám to docela dařilo přes jejich pravou stranu, kde jim to trošku hořelo. Bylo to o prvním gólu, který jsme dali my. Pak Tomáš Wágner přidal krásný druhý gól a už jsme to kontrolovali," uvedl Budínský.

S Karvinou hrálo i štěstí. Budínský přiznal, že při třetím gólu chtěl centrovat úplně jinak, než nakonec odcentroval. "Míče byly v tom mrazu zmrzlé. Já jsem chtěl centrovat na zadní tyč, ale sjelo mi to, trochu jsem se ukopl, ale byl z toho gól na 3:0," přiznal Budínský.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze