25. února 2018 • 21:18

Hlasy po utkání fotbalové ligy Slavia - Bohemians 1905

0
Hlasy po utkání 18. kola první fotbalové ligy Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 (1:0):

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Bohemka je momentálně nejběhavější mužstvo v lize, celou sezonu tahle těžká utkání s favority zvládá. Navíc hřiště není v ideálním stavu. Takže se dalo předpokládat, že to bude utkání o jednom gólu. Naštěstí jsme ho dali my. Celkově jsme vstoupili do utkání dobře a celou první půli jsme ho měli pod kontrolou. Bohužel z toho rezultovala jen jedna branka. V druhém poločase začala Bohemka hrát odvážněji. My jsme nedotáhli některé brejky. Ke konci tam byla od nás trochu nervozita, abychom to zvládli dovést do vítězného konce. Bohemka měla ke konci lepší pohyb a měla dvě šance, které neproměnila. Mužstvo cítilo, že musíme zabrat, protože se nám první kolo nepovedlo. Cítil jsem z mužstva odhodlání rehabilitovat se. Jsme rádi, že jsme aspoň výsledkově odčinili prohru v Jihlavě. Asi 14 dní bojujeme s virózou, teď nám vypadl Deli. Naštěstí to zatím není epidemie, hráči se různě střídají."

Martin Hašek st. (trenér Bohemians): "Utkání mělo dva rozdílné poločasy. V prvním nás Slavia presovala, my jsme nebyli schopni se dostat do naší hry, náš výkon byl slabý. Soupeř si vytvořil hodně standardek a nakonec po dlouhém míči nám dal gól. Hušbauer to krásně trefil v situaci, kdy už běželo nastavení. O poločase jsme si řekli, že se prohrát může, ale abychom z výkonu měli dobrý pocit. V prvním poločase to byl ustrašený výkon. Zároveň jsem hráčům říkal, že Slavia vede 1:0, takže má co ztratit, zatímco my už ne. Byl jsem přesvědčen, že výkon se může změnit, pokud si přestaneme kadit do kalhot. To se stalo. Mohlo se stát cokoliv, od navýšení náskoku domácích, po vyrovnání, případně otočení skóre. Bohužel jsme nadějné situace nedotáhli, nebo při nás nestálo štěstí. V druhém případě Kabajevovi v momentě, kdy střílel do prázdné brány, míč skočil. Terén nám zabránil ve skórování. Prohráli jsme, ale se ctí."