13. března 2018 • 20:50

Mistrovská Kometa vykročila do čtvrtfinále v Ostravě vítězstvím

Hokejisté Brna vykročili za obhajobou mistrovského titulu vítězstvím 3:2 v prodloužení v úvodním čtvrtfinálovém utkání ve Vítkovicích. I když dva góly Komety v řádném čase dal Hynek Zohorna, hrdinou se stal Marcel Haščák, který v 71. minutě v přesilové hře rozhodl prodloužení třetí brankou. Druhé utkání se bude hrát v Ostravě ve středu od 18:20.

Jestliže v základní části Vítkovice nedaly ve dvou zápasech Kometě doma ani gól, potvrdilo se, že play off je jiná soutěž. Střelecké mlčení totiž už po 157 sekundách prolomil Roman, před kterým po šťastném odrazu puku od betonu v první přesilovce už zívala jen prázdná branka.

Tím se ale úvodní vítkovický tlak rozplynul a do hry se opřela Kometa. Díky skvělému Bartošákovi domácí přečkali příležitosti Nečase a Erata, ale převahu Brna pak nakonec dokázal zúročit Hynek Zohorna, který v 11. minutě z brankoviště také poslal do sítě vyražený kotouč.

"Myslím, že jsme začali velmi dobře prvních sedm, deset minut. Brno pak dostala do hry přesilovka, tu mají opravdu velice dobrou. V zápase v nich dali dneska dva góly," uvedl vítkovický útočník Ondřej Roman.

Hosté od stavu 0:1 diktovali tempo hry a byli lepší herně i střelecky. Kometa měla navrch ve středním pásmu, což jí přinášelo zajímavé příležitosti, ale agilní Nečas v koncovce neměl štěstí.

Kometa dokázala setrvalý tlak zužitkovat až v přesilové hře, ve které se po pohledné kombinaci trefou do horního růžku prosadil ve 34. minutě opět Hynek Zohorna. "Sehráli jsme to moc dobře. Jsem rád, že jsme se dneska z přesilovek dokázali prosadit," uvedl Zohorna.

I Vítkovicím ale v nesnadných pasážích pomohla početní výhoda a 14 sekund před koncem druhé části využil Baranka dělovkou pod břevno hru pět na tři. "To pro nás nebyl snadný moment. V třetí třetině jsme pak v důsledku toho nehráli to, co jsme chtěli," prohlásil brněnský asistent Kamil Pokorný.

Brno mohl poslat nazpět do vedení kanonýr Hynek Zohorna, ale Bartošák mu překazil hattrick a domácí pak se soupeřem nastálo srovnali krok i v poli. Blízko k důležitému gólu měly oba týmy, ale především při Romanově ráně se vyznamenal Čiliak. "Ve třetí jsme mohli z nějaké šance rozhodnout, bohužel jsme gól nedali. Došlo to do prodloužení, ve kterém oni využili přesilovku," řekl Roman.

Prodloužení bylo podle předpokladů nejméně otevřené s důrazem na pečlivost ve středním pásmu. Tam však domácí jednou propadli a měli obrovské štěstí, že Erat po brejku trefil jen boční tyč. Brno ale v 71. minutě dostalo po faulu Hrbase na Zaťoviče ve vyložené šanci výhodu přesilovky, kterou proměnil Haščák ve vítězný gól.

"Nálada v kabině samozřejmě nebyla dobrá. Sami jsme si ukázali, že jsme hráli dobře, byli jsme minimálně vyrovnaným soupeřem. Musíme se podívat na video, rozebrat si to, udělat určité korekce a myslím, že budeme připraveni," dodal Roman.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 17. kola Fortuna ligy »

18. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Plzeň (pá 7.12., 18:00), Dukla - Příbram (pá 7.12., 18:00), Baník Ostrava - Bohemians (so 8.12., 15:00), Karviná - Jablonec (so 8.12., 15:00), Olomouc - Slovácko (so 8.12., 15:00), Slavia - Mladá Boleslav (so 24.11., 17:00), Sparta - Teplice (ne 9.12., 17:00), Liberec - Opava (ne 9.12., 18:00)