13. března 2018 • 21:20

Třinec zdolal v úvodním čtvrtfinále Pardubice 3:2 po nájezdech

Třinečtí hokejisté zdolali v úvodním čtvrtfinálovém utkání play off extraligy Pardubice 3:2 po samostatných nájezdech. Oceláře dostal do vedení ve 42. minutě Jiří Polanský, hosté pak sice otočili stav díky dvěma trefám Matěje Berana, ale v čase 55:13 vynutil prodloužení David Cienciala. Vítěznou branku v rozstřelu si připsal Martin Růžička. Série pokračuje druhým zápasem ve středu opět v Třinci od 17:00.

"Odehráli jsme výborný zápas, ale tohle nás všechny štve. Byli jsme blízko, abychom tady vyhráli. Kdybychom dostali 0:7, řeknete si, že nás přejeli. Ale oni jsou hratelní. Příště to snad skončí opačně," uvedl Beran.

Už v úvodní minutě pomohla Dynamu po bekhendovém blafáku třineckého Draveckého tyč. Po počátečním náporu Ocelářů, kteří postrádali slovenského reprezentačního útočníka Marcinka, se Pardubice osmělily a několik střídání domácím zle zatápěly. Marosz ale nadvakrát zblízka nepřehodil Hrubcův beton, vzápětí Petr Sýkora trefil tyč a Treille jen těsně minul.

Hře Třince chyběl v prostřední části nápad, domácí hráči častokrát zbytečně místo střely přihrávali. Šancí ubylo, tu největší zahodil hostující Petr Sýkora, který v přečíslení tři na jednoho nakonec nepřihrál ani pořádně nevystřelil. Skvěle si při celé akci počínal domácí bek Musil. Potom ještě zblízka neuspěl Marosz a Pardubičtí se neprosadili ani při minutové přesilové hře čtyř proti třem.

"Pořád je to stejné. Ať jde o základní část nebo play off, nechcete dostat gól," naznačil Hrubec, že ho stav vůbec neznervózňoval. "A play off je vždycky opatrnější. Nikdo nechce hrát nějaký hurá hokej. Všichni vám řeknou, že nechtějí dostat ten první gól, který je vždycky velká výhoda," řekl.

První gól série dal Polanský s notnou dávkou štěstí. Zblokovaná Svačinova přihrávka se od něho odrazila za Kacetlova záda. S Pardubicemi gól neotřásl. Drzým průnikem se dostal obránce Trončinský až k zakončení a jeho střelu pohodlně doklepl do prázdné branky Beran. Stejný hráč poté korunoval aktivitu hostů v 54. minutě druhým gólem, když se puk odrazil do branky od jeho brady. Sudí si situaci ještě prověřili u videorozhodčího.

"Když je to gól, nebolí to vůbec. Puk mi vletěl do brady a do branky. Je jedno, jak jsem to dal. Nejhorší je, že jsme nevyhráli, protože jsme na to měli. Navíc tohle je nejhorší možný způsob, jak můžete prohrát," uvedl Beran, který si ani nevšiml, že mu z brady po gólu teče krev na dres. Oznámili mu to až na střídačce, kde mu ránu zašili několika stehy.

Ani jednomu týmu v utkání přesilové hry moc nešly, ale Oceláři nakonec dokázali potrestat faul Treilleho. Sražený puk se dostal k Ciencialovi, který střelou do prázdné branky vyrovnal. "Je to škoda, dělali jsme ale hodně zbytečných faulů, to byl náš problém," přiznal Beran.

Oba celky mohly rozhodnout ještě v základní hrací době. Hostující kapitán Rolinek ale zblízka neuspěl a na druhé straně Adamský v sólovém úniku nevyzrál na Kacetla, kterého navíc ještě fauloval.

Domácí v prodloužení promarnili tři početní výhody. Nejvíce Dynamu zatrnulo při šanci Hrni, jehož střelu do odkryté branky na poslední chvíli hosté zblokovali. Šance Michala Kovařčíka a Draveckého pak kryl Kacetl.

Dramatický zápas vyvrcholil penaltovým rozstřelem, který v základní části dvakrát ovládli ve vzájemných zápasech Oceláři a v obou případech rozhodl Martin Růžička. Kanonýr domácího celku se prosadil i tentokrát, když ve čtvrté sérii navázal na Petružálkův úspěšný pokus. Hosté už jen zkorigovali trefou Petra Sýkory.

"Je to o štěstí," řekl Hrubec ke skvělé bilanci Třince v nájezdech proti Pardubicím a spěchal do porodnice za ženou a synem, který přišel na svět před dvěma dny. "Jsem hrozně pyšný na ženu, jak to zvládla. Předvedla výkon ještě více hodný než play off a malý šampion je úžasný. Měl jsem ho v rukou a byla to velmi dojemná chvíle. Pojedu se za nimi tak na hodinku podívat do nemocnice. Člověk po zápase stejně člověk nemůže moc spát, je plný adrenalinu, tak jim půjdu dát oběma pusu," dodal třinecký gólman.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)