14. března 2018 • 07:43

Kouč AS Řím by se rád ve finále Ligy mistrů potkal se Sevillou

Autor:
Trenér Eusebio Di Francesco věří, že postup fotbalistů AS Řím přes Šachtar Doněck do čtvrtfinále Ligy mistrů je znamení. S koučem Sevilly a bývalým spoluhráčem Vincenzem Montellou se už dokonce domluvil, že se potkají ve finále.


AS Řím si ve čtvrtfinále zahraje po deseti letech. V úterní domácí odvetě porazil 1:0 Doněck a navzdory prohře 1:2 z úvodního zápasu postoupil díky brance vstřelené na soupeřově hřišti. Šachtaru dokonce italský celek nedovolil jedinou střelu na branku.

"V prvním utkání jsme udělali hodně chyb, ale teď jsme hráli koncentrovaně, chyběla nám však kvalita ve finální fázi," řekl Di Francesco. "Náš přístup k utkání bych ohodnotil nejvyšší známkou deset. Technické stránce výkonu bych potom dal 6,5," uvedl osmačtyřicetiletý kouč.

O výhře AS Řím rozhodl jedinou brankou Edin Džeko. "Celý tým si zaslouží potlesk ve stoje. Bojovali jsme do poslední minuty a postoupili jsme zaslouženě," prohlásil bosenský útočník v rozhovoru pro italskou televizi. "Je mi jedno, koho teď dostaneme. Jsou tady samí silní soupeři, ale i my jsme silní, protože jsme mezi osmi nejlepšími týmy," dodal.

Přání směrem k pátečnímu losu čtvrtfinále nemá ani Di Francesco. Přiznal však, že s Montellou, který se Sevillou vyřadil Manchester United, nedávno žertovali o tom, že se potkají ve finále. "Před pár dny jsme spolu mluvili a domluvili jsme se, že se setkáme ve finále. Věřím, že to je znamení, protože musíme mít velké cíle a já i můj tým chceme dál snít," uvedl.

Kouč Šachtaru Paulo Fonseca byl přesvědčený, že o postup jeho tým připravily zahozené šance v prvním utkáním. "Nemá cenu se bavit o tom, jestli dnešní výsledek byl spravedlivý, nebo ne. Mohli jsme rozhodnout už doma a přijet sem s větším náskokem. Ani dnes jsme nehráli špatně, jen jsme udělali jednu chybu a byli potrestáni. Navíc jsme měli držení míče 60 procent, přestože jsme v závěru hráli v deseti," dodal.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze