14. března 2018 • 09:53

Golfistka Vlčková se zkusí ze Symetra Tour dostat do LPGA

Autor:
Zatímco golfistka Klára Spilková získává ostruhy v sérii Ladies European Tour, Karolína Vlčková zvolila americkou cestu. Po čtyřletém studiu na univerzitě na Floridě se loni stala profesionálkou a nyní vstupuje do Symetra Tour, z které se pokusí postoupit do nejlepší ženské golfové série světa LPGA.


Čtyřiadvacetiletá rodačka z Kladna potřebuje v pořadí Symetra Tour skončit po 21 turnajích do desátého místa, aby získala kartu na LPGA Tour. "To je moje přání, ideální vize, ale uvidíme, jak se bude sezona vyvíjet," řekla ČTK Vlčková, v minulosti nejlepší česká amatérka. "Moje hra je dostatečně dobrá, abych uspěla," věří si.

V menších přípravných turnajích skončila čtvrtá a pátá a tento týden rozehraje Symetra Tour ve Winter Haven na Floridě. Spoléhat musí sama na sebe, počítá s náklady 50 tisíc dolarů (přes milion korun). "Bude to náročné," tuší Vlčková, která bude sama sobě i manažerkou a musí si shánět letenky, ubytování či auto.

Počítá s dvaceti starty, občas podle možností zkusí pondělní kvalifikace na turnaje LPGA. "Vše záleží na průběhu sezony, program budu upravovat," řekla Vlčková, která v Česku trénuje s otcem a bratrem a spolupracuje s Davidem Carterem.

"Zimu jsem strávila v Americe a snažila jsem se připravit tak, abych byla nachystána co nejlépe. Jsem nováček se vším všudy," řekla Vlčková, která může k tréninku kdykoliv využívat i golfové zázemí své bývalé univerzity.

Na turnajích bude příležitostně shánět nosiče holí. Nabízí se dobrovolníci, ale opět naráží na problém s financemi. "Zkušené hráčky říkají, že je lepší nemít žádného caddyho, než špatného," uvedla a počítá i s pomocí kamarádů. Tu a tam může na turnajích bydlet v rodinách, které hráčkám poskytnou ubytování.

Dotace turnajů Symetra Tour jsou od 100 tisíc dolarů. Největší dotaci má říjnové finále v Daytona Beach, kde se bude rozdělovat 225 tisíc dolarů.

Témata:  golf, Vlčková, FOTO, Sport, Symetra
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze