14. března 2018 • 14:49

Policie odložila vyšetřování incidentu německých fanoušků v Praze

Autor:
Pražská policie odložila vyšetřování incidentu z loňského kvalifikačního utkání mezi fotbalisty Česka a Německa, které část německých fanoušků narušila nacistickými pozdravy a zpěvem písní s nacistickým podtextem. ČTK to dnes sdělila policejní mluvčí Andrea Zoulová. Důvodem pro odložení případu bylo, že se nepodařilo zjistit skutečnosti, které by policisty oprávnily zahájit trestní stíhání proti konkrétní osobě.


Utkání na začátku září narušovala skupina asi 200 německých fanoušků. Německá policie později uvedla, že identifikovala 13 výtržníků.

Pražská policie se začala případem zabývat kvůli podezření ze spáchání trestného činu projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod občana. Případ musela odložit.

"Pražská policie při vyšetřování spolupracovala i s německou stranou, kdy samotné vyšetřování dozorovalo Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 10," uvedla dnes Zoulová.

Podle informací ČTK měla česká policie problém s tím, že od německých kolegů nezískala informace o totožnosti problémových fanoušků, a tak neměla proti komu zahájit trestní stíhání. Pokud by se policie k identitě údajných pachatelů dostala, může se k vyšetřování vrátit.

Světová fotbalová federace FIFA později udělila oběma národním svazům za chování německých fanoušků pokuty. Pořádající Fotbalová asociace ČR musela zaplatit 5000 franků (113 tisíc korun), Německý fotbalový svaz 32.000 franků (725 tisíc korun). Oba svazy navíc dostaly od FIFA varování.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze