14. března 2018 • 15:22

Ledecká je podle Meissnitzerové pro lyžování velkým přínosem

Autor:
Stabilní postavení a cit pro ovládání dlouhých sjezdových lyžích vyzdvihla bývalá vítězka Světového poháru Rakušanka Alexandra Meissnitzerová u české hvězdy Ester Ledecké.


"Je udivující," řekla ČTK Meissnitzerová o Ledecké po sjezdu ve finále Světového poháru v Aare. "I přes chybu jela opravdu hodně rychle," ocenila komentátorka rakouské televizní stanice ORF jedenácté místo české naděje v závodu.

Styl jízdy Ledecké, která vládne alpským disciplínám na snowboardu, označila za kompaktní. "Má perfektní postavení. Na malých nerovnostech nemá problém, protože je na lyžích stabilní. Má cit pro dlouhé lyže. Ví, jak zatlačit, aby včas točila, neztrácela rychlost a naopak zrychlovala," řekla.

Trojnásobnou olympijskou medailistku senzační výhra Ledecké v super-G na olympijských hrách v Pchjongčchangu nepřekvapila. "Jezdí už dlouho rychle, ale dřív dělala chyby. Aby z toho byla olympijská zlatá, musí si všechno sednout a ona jela na olympiádě perfektně. Má můj respekt," řekla Meissnitzerová. "Myslím, že pro lyžování je to jedna z nejlepších věcí, která se mohla stát. Každý o tom mluví, je to ohromné."

Superobří slalom se ve finále SP pojede ve čtvrtek. "Přála bych jí, aby se dostala na stupně vítězů," uvedla dvojnásobná mistryně světa z Vailu 1999, kde mimo jiné vyhrála právě superobří slalom, z kterého má i dva olympijské bronzy.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze