14. března 2018 • 16:34

Ústecký půlmaraton znovu povede chemičkou a má být opět rychlý

Autor:
Letošní ročník ústeckého půlmaratonu se uskuteční 15. září. Závod povede opět chemičkou Spolchemie a má být znovu velmi rychlý. Loni byl čtvrtým nejrychlejším půlmaratonem na světě, vytrvalci pokořili hodinovou hranicí. Akce bude opět příležitostí představit město návštěvníkům, kteří v roce 2017 utratili během závodu 26 milionů korun.


Na startu se sejdou běžci z celého světa a handbikeři. "Je to velmi rychlá trať, jediná v ČR, kde se neběží po dlažebních kostkách, běží se podél vody, traťový rekord je 59:14. Připravujeme elitní startovní pole, zájem o ústecký půlmaraton je," řekl dnes novinářům koordinátor série RunCzech Tomáš Mirovský.

Specialitou ústeckého půlmaratonu je, že trať vede chemičkou. "Chemička se otvírá běžcům a pro ty amatérské je to určitě důvod se přihlásit," poznamenal Mirovský. Na start se letos postaví mimo jiné boxer a ústecký radní Lukáš Konečný. Město má na akci připraveno v rozpočtu 600.000 korun, Ústecký kraj uvolní 800.000 korun.

Běžeckého závodu se loni zúčastnilo 18.486 návštěvníků, z nichž 23 procent bylo z Ústí nad Labem. Dohromady všichni za registrační poplatky, ubytování, stravování, nákupy a dopravu utratili podle organizátorů 26 milionů korun.

Kapacita ústeckého půlmaratonu je 3700 běžců, podle Mirovského je třetina startovního pole už nyní zaplněna. Přihlásil se například i třiasedmdesátiletý běžec. Tradiční doprovodnou akcí bude i letos rodinný běh dlouhý tři kilometry.

Rekord závodu (59:14) zaběhl loni Keňan Barselius Kipyego. Nejrychlejším Čechem s časem 1:06:06 byl minulý rok Jiří Homoláč.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze