14. března 2018 • 16:34

Ústecký půlmaraton znovu povede chemičkou a má být opět rychlý

Autor:
Letošní ročník ústeckého půlmaratonu se uskuteční 15. září. Závod povede opět chemičkou Spolchemie a má být znovu velmi rychlý. Loni byl čtvrtým nejrychlejším půlmaratonem na světě, vytrvalci pokořili hodinovou hranicí. Akce bude opět příležitostí představit město návštěvníkům, kteří v roce 2017 utratili během závodu 26 milionů korun.


Na startu se sejdou běžci z celého světa a handbikeři. "Je to velmi rychlá trať, jediná v ČR, kde se neběží po dlažebních kostkách, běží se podél vody, traťový rekord je 59:14. Připravujeme elitní startovní pole, zájem o ústecký půlmaraton je," řekl dnes novinářům koordinátor série RunCzech Tomáš Mirovský.

Specialitou ústeckého půlmaratonu je, že trať vede chemičkou. "Chemička se otvírá běžcům a pro ty amatérské je to určitě důvod se přihlásit," poznamenal Mirovský. Na start se letos postaví mimo jiné boxer a ústecký radní Lukáš Konečný. Město má na akci připraveno v rozpočtu 600.000 korun, Ústecký kraj uvolní 800.000 korun.

Běžeckého závodu se loni zúčastnilo 18.486 návštěvníků, z nichž 23 procent bylo z Ústí nad Labem. Dohromady všichni za registrační poplatky, ubytování, stravování, nákupy a dopravu utratili podle organizátorů 26 milionů korun.

Kapacita ústeckého půlmaratonu je 3700 běžců, podle Mirovského je třetina startovního pole už nyní zaplněna. Přihlásil se například i třiasedmdesátiletý běžec. Tradiční doprovodnou akcí bude i letos rodinný běh dlouhý tři kilometry.

Rekord závodu (59:14) zaběhl loni Keňan Barselius Kipyego. Nejrychlejším Čechem s časem 1:06:06 byl minulý rok Jiří Homoláč.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>
Klasická verze
Mobilní verze