14. března 2018 • 16:37

FIFA prodloužila suspendaci šéfa brazilského svazu

Autor:
Mezinárodní fotbalová federace FIFA prodloužila o dalších 45 dní suspendaci předsedy brazilského svazu Marca Pola Del Nera, který je podezřelý z korupce. Zástupci FIFA, kteří původně vloni v prosinci Del Nera zbavili funkce na 90 dní, nyní předali případ etické komisi a ta formálně zahájila vlastní vyšetřování.


Del Nero je podle amerických úřadů, které se zabývají korupční kauzou FIFA, podezřelý z korupce, vydírání a praní špinavých peněz. Podle výpovědi jednoho ze svědků před soudem v New Yorku z loňského listopadu byl Del Nero jedním z jihoamerických funkcionářů, kteří inkasovali úplatky od marketingových firem.

Rozsáhlá korupční kauza ve vedení FIFA začala v květnu 2015. Tehdy se ještě Del Nero před kongresem v Curychu zatčení vyhnul, od té doby z obavy před vydáním do USA neopustil Brazílii. Na své funkce ve výkonném výboru FIFA rezignoval, domácímu svazu ale až do loňska šéfoval.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze