14. března 2018 • 18:24

Hořava: Proti Sportingu musíme hrát na hranici svých možností

Autor:
Záložník Tomáš Hořava věří, že plzeňští fotbalisté v odvetě osmifinále Evropské ligy proti Sportingu Lisabon mohou doma dohnat manko 0:2. K tomu však ve čtvrtek musí zahrát na hranici svých možností a podat skvělý týmový i individuální výkon.


"Pro nás je důležité hrát dobře týmově a hodně kompaktně. Co se týká jednotlivců, odehrát zápas na hranicích možností a předvést výborné individuální výkony, aby to do sebe zapadlo. Pokud tohle dokážeme, budeme mít šanci na postup," řekl Hořava na tiskové konferenci.

Plzeňským může psychicky pomoci, že doma vyhráli všech pět zápasů v sezoně EL. "Povzbuzení to je, uvědomujeme si, že jsme doma silní. Na druhou stranu nás teď čeká asi nejtěžší soupeř v tomto ročníku Evropské ligy. Z venku jsme si nedovezli dobrý výsledek, ale 2:0 není úplně takové, že by nám to nedávalo žádnou naději," uvedl devětadvacetiletý středopolař.

Už v prvním utkání v Lisabonu, které Sporting vyhrál dvěma góly útočníka Fredyho Montera, na něj portugalský favorit udělal dojem. "Mají výborné ofenzivní hráče a velkou kvalitu dopředu. Hraje jim do karet, že doma uhráli výborný výsledek. Teď mohou hrát spíš zezadu a na brejky, na to si budeme muset dávat velký pozor. Budeme muset být hodně produktivní a z každé šance, co si vytvoříme, dát gól," konstatoval Hořava.

Lídr české nejvyšší soutěže nevstupuje do odvety v optimálním rozpoložení, protože v jarní části sezony vyhrál jediný z šesti soutěžních duelů. "Nemyslím si, že bychom neměli sebevědomí, protože jsme první v tabulce v Česku a v Evropě hrajeme osmifinále," upozornil Hořava.

"Je pravda, že se potřebujeme trošku vrátit na vítěznou vlnu a začít vyhrávat. Určitě zítra proti nám stojí těžký soupeř, přesto jdeme do zápasu s tím, že chceme vyhrát. A i kdyby to třeba na postup nestačilo, vítězství je pro nás určitě cíl," dodal bývalý hráč Olomouce.

Vzpomněl si na osmifinále Evropské ligy s Lyonem z roku 2014, ve kterém hráči Viktorie doma málem smazali výsledek 1:4. Za stavu 2:1 však neproměnili penaltu. "Co si pamatuji, tak jsme dokonce prohrávali 0:1. Druhý poločas jsme vedli 2:1 a měli penaltu, zatlačili jsme Lyon jenom k jeho bráně a hráli dobrý zápas. Určitě i do zápasu se Sportingem půjdeme s tím, že budeme chtít vyhrát a potěšit diváky. Uvidíme, jak moc se přiblížíme postupovému výsledku," uvedl Hořava.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze